Test HTC U Ultra

Recenzje
Opinie: 8
Test HTC U Ultra

Klasa smartfonu S (skala „Mercedesa” A, B, C, E, S)

Skala ocen 1-6 (6 - celujący)

Wstęp

HTC znane jest z jakości swoich telefonów, ale i z tego, że ta jakość sporo kosztuje. HTC U Ultra zdecydowanie kontynuuje ten trend. Ultra kosztuje tyle co najdroższe smartfony na rynku. Czy U Ultra jest na tyle dobrym telefonem, aby konkurować z najlepszymi? Pod pewnymi względami (jakośćwykonania, dźwięk, zdjęcia) jak najbardziej tak. Z drugiej strony tegoroczne flagowce wprowadziły trendy, za którymi HTC nie podąża. Najważniejszym z nich jest stosunek wielkości ekranu do rozmiarów całego telefonu. Przyjrzyjmy się zatem szczegółom.

Główne wady i zalety smartfonu HTC U Ultra

Zalety

 • Oryginalny, przyciągający wzrok design płynnego szkła
 • Dobre jakości wbudowane głośniki, których nie można całkiem zasłonić
 • Świetny, jasny, duży ekran
 • Tryb nocny ekranu wbudowany w system
 • Drugi ekran to rzadko spotykany dodatek
 • Wydajność, która zadowoli wymagających
 • Minimum 64 GB wbudowanej pamięci
 • Dostarczone w zestawie słuchawki są rewelacyjnej jakości
 • Wyjątkowy na rynku system personalizujący dźwięk do konstrukcji ucha użytkownika
 • Dopracowana, wygodna nakładka ekranowa HTC Sense
 • Android 7.0
 • Bardzo dobre jakości zdjęcia
 • Bardzo dobrej jakości filmy
 • Tryb nagrywania bezstratnego dźwięku podczas rejestracji wideo
 • Dobrej jakości i wysokiej rozdzielczości selfie
 • Quick Charge 3.0

Wady

 • Bardzo duże rozmiary
 • Brak gniazda słuchawkowego
 • Brak uszczelnienia
 • Brak bezprzewodowego ładowania
 • Bateria mniejszej pojemności niż w mniejszych telefonach
 • Wystający obiektyw aparatu
 • Dodatkowy ekran nie jest bardzo przydatny
 • Na tle konkurencji wysoka cena

Zestaw – 5

Pudełko HTC U Ultra zawiera komplet akcesoriów. W skład opakowania wchodzi szybka ładowarka, kabel USB ze złączami USB A i USB C, przyrząd do wysuwania szufladki na kartę SIM, słuchawki ze złączem USB C, dodatkowe końcówki do słuchawek, a także przejrzyste etui i szmatka do czyszczenia smartfona.

Budowa – 4

Budowa HTC U Ultra budzi mieszane uczucia. Z jednej strony smartfon wygląda rewelacyjnie! Tył obudowy został pokryty tzw. płynnym szkłem, składającym się z wielu szklanych warstw i zaokrąglonym na rogach. Warstwy powodują, że telefon mieni się i błyszczy, gdy patrzymy na niego pod różnymi kątami. Wszystkie elementy są bardzo dobrze spasowane.

Telefon został wyposażony w czytnik linii papilarnych umieszczony pod ekranem i spełniający rolę przycisku domowego. Jest trochę mały i nie aż tak bezbłędny i szybki, jak w telefonach Huawei. Są też przyciski sensoryczne, umieszczone po bokach czytnika, które nie zabierają przestrzeni roboczej na wyświetlaczu.

Ultra ma ekran o przekątnej 5,7 cala, a więc dość duży. Problem polega na tym, że HTC U Ultra nawet wśród telefonów o takiej samej przekątnej ekranu jest duży. Wymiary telefonu to 162,4 x 79,8 x 8 mm i 170 gramów wagi. Oznacza to, że w porównaniu do LG G6, który również ma ekran 5,7 cala, HTC jest prawie 8 mm szerszy i 13,5 mm wyższy – to prawie półtora centymetra różnicy wysokości i prawie centymetr szerokości. Galaxy S8 ma ekran jeszcze większy, bo 5,8 calowy, wysokość ma taką samą jak LG G6, więc nadal o prawie półtora centymetra mniejszą, a obudowa jest jeszcze węższa, zwiększając różnicę w stosunku do HTC do 11,7 mm. LG jest lżejsze od HTC o 7 gramów, a Samsung o 19 gramów. Mówiąc krótko - HTC jest dużo większy, niż być powinien.

Na tym jednak nie koniec, bo mniejszy LG ma dodatkowo pojemniejszą baterię i ma gniazdo słuchawkowe, którego w HTC nie ma. W HTC nie zmieściło się także bezprzewodowe ładowanie, ani uszczelnienie. Obiektyw aparatu mocno wystaje i powoduje, że telefon chybocze się na biurku pod wpływem dotyku.

Wyświetlacz – 6

HTC U Ultra ma ekran z najwyższej półki. Rozdzielczość to QHD 2560 x 1440 pikseli. Został wykonany w technologii Super LCD5. Wyświetlacz ma wysoką jasność i bardzo dobre kąty widzenia. Kolory są nasycone i atrakcyjne, jak również wiernie odwzorowane. Korzystanie z takiego ekranu to przyjemność, zwłaszcza, gdy jest na tyle duży, że można komfortowo oglądać filmy i zdjęcia. Przekątna ekranu to 5,7 cala, co skutkuję gęstością pikseli na poziomie 513 PPI. Pojedyncze piksele są całkowicie niewidoczne, a obraz super ostry.

Dodatkowo w opcjach można regulować temperaturę barw oraz aktywować tryb nocny, eliminujący męczące oczy niebieskie światło. Tryb nocny można włączać i wyłączać ręcznie, wybrać opcję, aby był aktywny gdy zajdzie słońce lub ręcznie ustawić godziny aktywacji i dezaktywacji.

Dostępne są również gesty:

 • dwukrotne stuknięcie do budzenia i usypiania
 • wybudzenie ekranu po podniesieniu telefonu do pozycji pionowej i przesunięciem palcem w górę, aby odblokować
 • wybudzenie telefonu po podniesieniu go do pozycji pionowej i przesunięciem palcem w lewo, aby przejść do ekranu głównego
 • wybudzenie telefonu po podniesieniu go do pozycji pionowej i przesunięciem palcem w prawo, aby przejść do BlinkFeed
 • wybudzenie telefonu po podniesieniu go do pozycji pionowej i dwukrotne przesunięciem palcem w gorę aby uruchomić aparat

Drugi ekran - 4

W Ultrze jest jeszcze drugi, dodatkowy ekran. Ma rozdzielczość 1040 x 160 pikseli i przekątną 2,05 cala. Pozwala on wyświetlać powiadomienia, bez podświetlania głównego wyświetlacza. Mniejszy ekran zapala się, gdy podniesiemy telefon ze stołu. Wówczas pokazuje godzinę, datę i temperaturę. Przesuwając go na bok można wyświetlić szybkie ustawienia, takie jak wyłączenie dźwięku, WiFi, Bluetooth, włączenie latarki, aparatu czy kalkulatora. Kolejny ekran to kalendarz, a ostatni wyświetla przypomnienia, które możemy wpisać ręcznie.

Po odblokowaniu ekranu dodatkowe opcje obejmują ekran skrótów do 6 ulubionych aplikacji, prognozę pogody na 6 dni, widżet sterujący odtwarzaniem muzyki oraz 6 wybranych kontaktów. Dostępny jest także kalendarz i przypomnienie, jak na zablokowanym wyświetlaczu. W sumie jest 6 możliwych ekranów, plus powiadomienia z różnych aplikacji firm trzecich.

Pomysł jest ciekawy i ma niewątpliwie potencjał. Mam jednak wrażenie, że nie został do końca wykorzystany. Szybkie skróty u góry są wygodne, ale 6 ekranów powoduje, że czasami, aby dojść do kontaktów, trzeba i tak kilkakrotnie ekran przewijać. W efekcie dostęp nie zawsze jest szybszy czy łatwiejszy. W menu można ustawić kolejność, a także powyłączać poszczególne ekrany. Moim zdaniem lepiej pozostawić sobie 2, maksymalnie 3 najbardziej potrzebne, jeśli szybkość dostępu ma być priorytetem.

Drugi problem dotyczy tego, że wiele aplikacji po prostu nie potrafi zrobić z dodatkowego ekranu użytku. Dobrze byłoby, gdyby po uruchomieniu aplikacji do słuchania podcastów, jej elementy sterujące były dostępne cały czas na dodatkowym ekranie, ale nie są. Jedyną zainstalowana przeze mnie aplikacją, która wyświetla powiadomienia na dodatkowym ekranie, był WeatherPro, ale były one obcięte i nieczytelne.

Dźwięk i słuchawki – 5-

HTC dostarcza z U Ultra specjalne słuchawki z wtyczka USB C. Posiadają one specjalny system dostosowywania dźwięku do indywidualnej charakterystyki każdego ucha. Emitują sygnał dźwiękowy, a następnie rejestrują go wbudowanymi mikrofonami, aby dostosować brzmienie do każdego ucha z osobna. Pierwszy raz spotkałem się z takim rozwiązaniem.

Czy ono działa? Po zakończeniu profilowania dźwięk brzmi inaczej i zdecydowanie lepiej. Wynik każdego profilowania odrobinę się różni. Wszystko więc wskazuje na to, że faktycznie działa.

Jeśli chodzi o same słuchawki, to są najwygodniejsze, najlepiej brzmiące słuchawki dołączane w zestawie do telefonu. Korzystałem z nich z dużą przyjemnością.

HTC U Ultra posiada dwa głośniki – jeden znajduje się w miejscu, do którego przykładamy ucho, a więc na froncie, drugi na dolnej krawędzi. Mocniejszy jest głośnik na krawędzi, więc po jego zasłonięciu telefon staje się cichszy, jednak nie jest całkowicie zduszony ani mocno zniekształcony, co należy policzyć na duży plus. Zwłaszcza, że jakość dźwięku i jego głośność jest bardzo dobra.

HTC U Ultra jest jednym z najlepszych smartfonów pod względem dźwięku i ma w zestawie super wygodne i świetnie brzmiące słuchawki. Pomimo to zrezygnowanie z gniazda słuchawkowego jest niezrozumiałe w tak dużym smartfonie.

Procesor/pamięć/parametry techniczne – 5+

HTC U Ultra został wyposażony w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 821, którego dwa rdzenie taktowane są zegarem 2,15 Ghz, a pozostałe dwa 1,6 GHz. Układ graficzny to Adreno 530. Jest to bez wątpienia bardzo wydajny procesor, który bez problemu upora się z każdym zadaniem. Uzyskał on 133 tysiące punktów w benchmarku Antutu i 56,5 klatki na sekundę w Epic Citadel - na ustawieniach Ultra wysokich i rozdzielczości 2560 x 1440. Nie ma gry czy programu, który na U Ultra nie działałby bardzo dobrze. HTC wyśmienicie nadaje się do rozrywki i multimediów.

Gwoli ścisłości trzeba przypomnieć, że procesor ten trafił do kilku zeszłorocznych flagowców, np. Google Pixel i nie będzie mógł konkurować z najszybszymi smartfonami 2017 roku. Nie ma to jednak żadnego znaczenia dla 99% klientów.

Telefon HTC ma 4 GB RAM, co jest obecnie standardem w najlepszych smartfonach dużych marek. 

U Ultra należy pochwalić za 64 GB wbudowanej pamięci, która jest minimalną ilością dostępnym w tym modelu. Można ją dodatkowo rozszerzyć za pomocą karty micro SD o pojemności do 2 TB. Dostępna jest też droższa wersja telefonu ze 128 GB wbudowanej pamięci, która ma dodatkowo szafirowe szkło przykrywające ekran (zamiast Gorilla Glass 5).

HTC dysponuje LTE kategorii 11 600/50 Mbps, WiFi ac dual band, Bluetooth 4.2 oraz NFC. Jest GPS, GLONASS i BDS.

W skład czujników wchodzą akcelerometr, żyroskop, czujnik zbliżeniowy i cyfrowy kompas, a także czytnik linii papilarnych, umieszczony pod ekranem.

System, Ekran główny – 5+

Jakość nakładki HTC na system Android stoi niezmiennie na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowo cieszy najnowsza wersja Androida 7.0. Podczas testów system zachowywał się wzorowo, nie mając problemów ani ze stabilnością działania, ani z płynnością. Każdy element prezentował się bardzo dobrze.

Główny ekran prezentuje się standardowo. Na lewo od niego można znaleźć BlinkFeed, czyli agregator treści z serwisów społecznościowych, kalendarza, News Republic. Belka skrótów i powiadomienia są charakterystyczne dla Androida 7.0 i nie zostały zmodyfikowane.

Aplikacje fabrycznie zainstalowane to:

 • Poczta
 • Motywy
 • News Republic
 • Notatki głosowe
 • Facebook
 • Messenger
 • Instagram
 • Zegar
 • Boost+
 • Kalkulator
 • Pogoda
 • Latarka
 • Under Armour Record
 • TouchPal
 • Viveport
 • HTC Sense Companion
 • Edytor wideoklipów Zoe
 • Pełen zestaw aplikacji Google, w tym Zdjęcia i Muzyka zastępujące aplikacje producenta, Keep oraz komunikator Duo

W systemie jest sporo dodatków, ale dotyczą w większości rzeczy już opisanych, czyli ekranu, dodatkowego wyświetlacza i ustawień dźwięku. Wciąż dostępne są rozbudowane i różnorodne motywy. Ciekawie zapowiada się również asystent HTC Sense Companion, który może sugerować miejsca, aplikacje, aktywności na bazie preferencji użytkownika. Nie jest jednak lepszy od rozwiązań Google.

 

Kamera – 6-

Aparat w HTC U Ultra ma rozdzielczość 12 megapikseli. Obiektyw ma ogniskową 26 mm ( w przeliczeniu na pełna klatkę) i dobrą jasność F/1.8. Dodatkowo aparat posiada stabilizację optyczną, ostrość ustawianą za pomocą detekcji fazy, wspomaganej pomiarem laserowym oraz dwutonową diodę doświetlającą.

HTC może ostatecznie pozbyć się kompleksów, jeśli chodzi o aparat. U Ultra dołącza do wąskiego grona smartfonów, robiącego najlepszej jakości zdjęcia. Aby w tym gronie ustalić kto jest na absolutnym topie, trzeba by zrobić porównania w identycznych warunkach.

Zdjęcia są szczegółowe, jak na 12 megapikseli nawet bardzo szczegółowe. Kolory są czyste, nasycone, ale naturalne. Aparat radzi sobie nie tylko w dobrym oświetleniu, ale także w scenach kontrastowych, dzięki dobrej rozpiętości tonalnej, oraz w nocy. Musi być naprawdę ciemno, aby szum stał się mocno dokuczliwy, np. w parku nocą, oświetlonym tylko kilkoma latarniami

Ilość nieostrych zdjęć, czy to ze względu na źle ustawioną ostrość, czy na poruszenie, była niewielka. Robienie zdjęć telefonem HTC jest przyjemne i przynosi dobre efekty.

Aplikacja aparatu posiada następujące tryby pracy:

 • Zdjęcie
 • Aparat Zoe – nagrywa 3 sekundowe filmy przy okazji robienia zdjęć
 • Panorama
 • Pro – tryb manualny
 • Wideo
 • Hyperlapse
 • Zwolnione tempo
 • Zdjęcie selfie
 • Panorama selfie
 • Wideo selfie

Ustawienia znajdują się w każdym trybie z osobna i mają formę pojedynczego przycisku, który każdorazowo zmienia opcje po dotknięciu. Aby zmienić rozdzielczość zdjęcia, trzeba w trybie zdjęcia dotknąć domyślnej wartości 4:3 12 Mpx i będzie się ona kolejno zmieniać na 1:1 9 Mpx, 16:9 9 Mpx, 16:9 4 Mpx, 16:9 2 Mpx, aż wróci do pierwszej opcji. Czyni to aplikacje bardziej przejrzystą, ale też bardziej kłopotliwą w obsłudze. Zdecydowanie preferuje tradycyjną listę opcji, gdzie mogę jednym rzutem oka przejrzeć wszystkie ustawienia, wszystkich trybów, a w razie potrzeby zmienić je, od razu wybierając właściwą rozdzielczość. Nie licząc tej niedogodności, aplikacja działa tak jak powinna. Pozwala regulować ekspozycję i zablokować autofocus. Tryb manualny pozwala na ręczne ustawienie każdego istotnego parametru, w tym czasu naświetlania od 16 sekund do 1/8000 sekundy, oraz ISO od 100 do 3200.

Nagrane filmy są również bardzo wysokiej jakości. Dostępne są rozdzielczości od MMS i VGA aż do 4K 2160p. Nagranie jest szczegółowe i stabilizowane. Nie ma skokowej zmiany ekspozycji, ani pływającego autofocusa. Ostrość płynie nadąża za ruchomymi obiektami, np. za blisko przejeżdżającym rowerzystą. Dodatkowo użytkownik ma wybór, czy chce nagrywać dźwięk standardowej jakości w trybie 3D, czy w bezstratnym formacie FLAC 24-bit/192 kHz. Trzeba tylko pamiętać, że w tym drugim wypadku filmu nie da się przesłać niektórymi aplikacjami, które nie są kompatybilne z bezstratnym dźwiękiem, np. Messenger.

Przedni aparat ma rozdzielczość 16 megapikseli. Inne dostępne opcje to zdjęcie 9 megapikseli w formie kwadratu lub 16:9 oraz tryb 4:3 Ultra Pixel, który robi zdjęcie w rozdzielczości 4 Mpx, ale eliminuje więcej szumu i niedoskonałości niż przy wyższych rozdzielczościach. Jakość zdjęć selfie jest dobra.

Przykładowe zdjęcia:

Przykładowe wideo:

Bateria – 4-

HTC U Utra ma baterię pojemności 3000 mAh. To niezbyt dużo, jak na ogromne rozmiary telefonu. Gdyby HTC zdołało włożyć baterię pojemności 4000 mAh, byłoby to dodatkowym elementem wyróżniającym ten smartfon na tle mocnej konkurencji. Nie ma też ładowania bezprzewodowego, które byłoby możliwe w przypadku szklanego tyłu telefonu. Nie zabrakło natomiast Quick Charge 3.0.

HTC pozwala na komfortowe użytkowanie telefonu przez cały dzień, co jest najważniejszym czynnikiem. Na dwa dni jednak nie ma co liczyć, jeśli użytkujemy telefon z normalną intensywnością. Trzeba się mocno ograniczać, aby pełne dwa dni były możliwe. Typowym wynikiem w moim wypadku był jeden dzień i trochę. Telefon pozwala na mniej więcej 8 godzin oglądania wideo lub surfowania po Internecie.

Podsumowując kwestie zasilania – komfort został zachowany, wiec nie ma powodów do narzekań, ale na wybitnie dobre wyniki nie można niestety liczyć.

Podsumowanie

HTC U Ultra posiada szereg pożądanych cech, których można spodziewać się wyłącznie w smartfonach z najwyższej półki. To design, wyjątkowa jakość wykonania, wyśmienitej jakości ekran, najwyższej klasy aparat, wydajność z najwyższej półki. Całość jest okraszona topowymi słuchawkami i bardzo dobrym dźwiękiem. Wszystko to jednak mieści się w urządzeniu znacznie większym, niż np. smartfony LG G6 i Samsung Galaxy S8. Telefon jest mniej poręczny i nie wynagradza tego w żaden szczególny sposób, czyli np.  bardzo dużą baterią.

Jedynym elementem usprawiedliwiającym większy rozmiar jest dodatkowy wyświetlacz. Jest to ciekawa propozycja, ale nie została w pełni wykorzystana. Większość funkcji można rozwiązać odpowiednim zagospodarowaniem ekranu głównego.

Na koniec istotna jest jeszcze cena - 3499 zł. To za dużo, bo jest to cena porównywalna z flagowcami LG i Samsunga. HTC musi ją szybko obniżyć, aby zwiększyć popularność swojego sprzętu na rynku. Należy pamiętać, że na przykłąd Huawei swojego flagowca wycenił dużo taniej.

Dla kogo jest HTC U Ultra

 • Dla miłośników dużych, dobrej jakości ekranów
 • Dla fanów mobilnej fotografii i filmowania
 • Dla ceniących wysoką jakość dźwięku
 • Dla szukających nietuzinkowego, oryginalnego wyglądu
 • Dla fanów marki HTC

Dla kogo nie jest HTC U Ultra

 • Zdecydowanie nie dla zwolenników poręcznych, niedużych smartfonów
 • Nie dla szukających możliwe dobrego czasu działania na baterii

Opinie:

Opinie archiwalne (8):

Komentuj

Komentarze / 8

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  sebx pisze: 2017-04-07 09:25
  Olbrzym to jest :-/ , lepszy byłby ekran SuperAmoled zamiast tych dwóch - znajdą się chętni na ten fonik i tak - powerbanki są już tanie .
  -1
 • Users Avatars Mini
  chacik pisze: 2017-04-08 05:17
  Prostując parę nieścisłości - telefon obsługuje karty SD do 2TB a nie 256GB.Pisząc o wielkości telefonu w porównaniu do S8 czy G6 autor zapomniał wspomnieć o dość istotnej rzeczy - proporcjach ekranu (16:9 w HTC, 18:9 w LG i 18,5:9 w Samsungu oraz braku drugiego ekranu w obu koreańskich produktach). Porównując U Ultra z np. LG V20 różnice nie będą już tak duże (3mm na wysokość, 2mm na szerokość i 0,5mm na grubość). Brak złącza jack 3,5mm podyktowany jest przez funkcję USonic (którą zachwyca się autor) - na analogowym złączu jej implementacja nie byłaby możliwa. Jeśli chodzi o baterię - na GSM Arena U Ultra bije G6 o dobre 9 godzin czasu pracy mając o 10% mniejszą baterię i dodatkowy wyświetlacz :-)
  5
 • Users Avatars Mini
  Jan Rybczyński pisze: 2017-04-08 11:17
  @chacik - odpowiadam po kolei 1) Z kartą micro SD faktycznie, mój błąd, 2) Uważam, że większy ekran w mniejszej obudowie to zaleta bardziej uniwersalna i trafiająca praktycznie do każdego użytkownika, czego nie można powiedzieć o drugim wyświetlaczu. Przed chwilą przyłożyłem G6 do telefonu z ekranem 5,2 cala i są dokładnie identyczne w rozmiarach. Proporcje są różne, ale powierzchnia wciąż większa, a telefon nadal leży w reku bardzo dobrze, bo dzięki proporcjom bardziej panoramicznym jest węższy. 3) Ja rozumiem, że USonic nie jest możliwe na złączu analogowym, ale drugi, osobny tor audio, który można podłączyć wtyczką np. do wieży HiFi czy w samochodzie jest lepszy nawet bez USonic, niż całkowity jego brak. Z resztą analizowanie ucha w przypadku głośników i tak nie ma sensu. 4) Faktycznie, testuję teraz G6 i baterią nie zachwyca - działa krócej, niż HTC U Ultra. Nie twierdziłem jednak, że będzie inaczej. Zauważam jedynie fakt, że w dużo większej obudowie jest mniejszej pojemności bateria. Gdyby bateria nie tylko nie była mniejsza, niż w G6, ale proporcjonalnie do rozmiarów obudowy większa, telefon działałby naprawdę długo na baterii. A to też na pewno doceniłoby dużo użytkowników, więcej niż drugi ekran. Innymi słowy, HTC U Ultra to ciekawy i wysokiej jakości telefon, ale w mojej ocenie nie odpowiada na najważniejsze potrzeby szerokiego grona odbiorców. Ktoś może mieć inne zdanie niż ja.
  0
 • Users Avatars Mini
  Smart pisze: 2017-04-08 16:11
  Fajny telefon ale faktycznie nie dorównuje S8, G6 czy P10..A cena jak za S8. Wróżę producentowi upadek w tej klasie.
  0
 • Users Avatars Mini
  2EV pisze: 2017-04-08 20:38
  A mi się ten telefon bardzo spodobał i właśnie go sobie kupiłem. Potwierdzam wszystko co opisał autor artykułu. Bardzo rzetelna recenzja. Z tym, że mi akurat podoba się wielkość i żałuję że proporcje ekranu to nie 4:3 jak w iPadzie.
  1
 • Users Avatars Mini
  Twoj nick pisze: 2017-04-09 11:46
  HTC to musi byc pralnia. Nie ma innego wytlumaczenia dlaczego oni sa jeszcze na rynku.
  0
 • Users Avatars Mini
  zerosix pisze: 2017-04-09 21:21
  Jak nie dorównuje P10... Ma podobną wydajność, brak problemów z Multitaskingiem jak w P9/P10 ( agresywne zarządzaniem RAMem w EMUI ), ładniejsza i bardziej stonowana nakładka, zdecydowanie lepszy dźwięk. G6 ma taką samą wydajność i generalnie podobny konfig, a okazuje się, że nawet trzyma krócej na baterii niż U Ultra. U Ultra na pewno ma za duże wymiary, ale ten niebieski kolor jest obłędny.
  0
 • Users Avatars Mini
  bimbrownik pisze: 2017-05-09 21:45
  Tyle płaczu i zgrzytu zębów na ten fonik.... Po twojej recenzji zamiast S8 kupię jednak U Ultra. Dzięki wielkie, chyba nie ma takiej drugiej recki w polsce. Telefon niedoceniony na za dużo wyceniony.
  1

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: