Szef T-Mobile Polska: 60 tys. klientów ma telefony 5G, w I połowie roku włączymy 5G w ofertach na kartę

Najważniejsze | Newsy
Żródło: ISB Tech
Dodaj opinię
Opinie: 0
Prezes Andreas Maierhofer - wywiad

„W tym roku planujemy uruchomić 5G sieć wykorzystującą istniejące częstotliwości w kilku dużych miastach w Polsce. Od samego początku postanowiliśmy zbudować sieć 5G w klastrach obejmujących miasta i dających klientom wygodę i komfort użytkowania technologii, nawet jeśli są w ruchu zamiast budowania pojedynczej bazy stacje oferujące tylko zasięg punktowy” – poinformował ISBtech prezes T-Mobile Polska Andreas Maierhofer

Pełna treść artykułu znajduję się tutaj.

"(...)W tej chwili jest to około 25 modeli na wszystkich poziomach cenowych. Już teraz 60 tys. klientów w naszej sieci wykorzystuje telefony 5G” – powiedział ISBtech Maierhofer.

T-Mobile wyłączy 3G do 2023 roku, poinformował ISBtech prezes Andreas Maierhofer. W najbliższych tygodniach (początek marca) planuje wprowadzić VoLTE w ofertach na kartę i MIX, co zaowocuje szybkim wzrostem udziału VoLTE i dalszym spadek popularności sieci 3G.

„Przygotowujemy T-Mobile do wyłączenia przestarzałej technologii, jaką jest już sieć 3G. Już teraz mniej niż 5% przesyłanych danych jest wysyłanych w sieci 3G i udział ten stale spada. Wyłączenie 3G nastąpi do 2023. Podobną sytuację obserwujemy w rozmowach głosowych. Prowadzonych jest coraz więcej połączeń głosowych w technologii VoLTE. Widać to w statystykach, gdzie 30% wszystkich połączeń głosowych odbywa się w VoLTE. W najbliższych tygodniach (początek marca) planujemy wprowadzić VoLTE w ofertach na kartę i MIX, co zaowocuje szybkim wzrostem udziału VoLTE i dalszym spadek popularności sieci 3G” – powiedział ISBtech Maierhofer.

„Również w pierwszej połowie tego roku będziemy oferować technologię 5G klientom prepaid i uruchomić kilka programów przeznaczonych dla klientów, do których telefony i routery nie mają dostępu do technologii LTE, aby zapewnić im znacznie lepsze wrażenia z usług sieciowych T-Mobile” – dodał prezes.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: