T‑Mobile zapowiada kolejne 160 m2 w centrum danych we Wrocławiu

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

T‑Mobile Polska odda do użytku kolejne 160 m2 powierzchni kolokacyjnej w centrum danych we Wrocławiu. Obiekt oferuje obecnie 500 m2 dla kolokacji i hostingu serwerów, a otwarcie nowej komory serwerowej nastąpi na początku 2019 r. 

Centrum danych zapewnia pełną redundancję w układzie dwóch niezależnych torów zasilania oraz system zasilania awaryjnego, a także klimatyzację precyzyjną pozbawioną pojedynczych punktów awarii, dzięki czemu firmy mają gwarancję nieprzerwanej pracy serwerów. Co więcej, data center znajduje się pod stałym nadzorem i monitoringiem, a bezpieczeństwo fizyczne zapewniają systemy zabezpieczeń przeciwpożarowych i przeciwwłamaniowych. W rezultacie obiekt spełnia światowe standardy techniczne i wymogi TIER III.

Rozbudowa data center we Wrocławiu to jednak nie jedyna inwestycja T‑Mobile w ten obiekt w ostatnim czasie. W 2017 r. T‑Mobile wprowadził w nim także usługę Biura Zapasowego. Dzięki temu operator oferuje przedsiębiorcom w sumie 55 stanowisk pracy, które w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej gwarantują im funkcjonalność operacyjną w kilka godzin od zgłoszenia zdarzenia. Stanowiska biurowe są w pełni wyposażone w niezbędną infrastrukturę teleinformatyczną. Jest to drugi po Piasecznie obiekt na terenie Polski, w którym T‑Mobile wdrożyło usługę Biura Zapasowego.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: