T-Mobile analizuje z iloma stacjami bazowymi się łączymy i o której godzinie

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Jak zmieniły się telekomunikacyjne zachowania Polaków w obliczu epidemii?

T-Mobile podał statystyki dotyczące aktualnej mobilności swoich abonentów. Podobne dane oparte na większych próbach publikuje także Google i Apple.

Na początku marca użytkownicy sieci T-Mobile prowadzili dość aktywny tryb życia. Zazwyczaj ich największą mobilność można było odnotować w porze porannej i wieczornej w dni powszednie, czyli w momentach wyjazdu do pracy (6:00-8:00) i powrotów do mieszkań czy przemieszczania się na popołudniowe spotkania ze znajomymi (14:00-16:00).

Z kolei weekendy przed pandemią charakteryzowały się nieco odmiennym schematem – w odróżnieniu od dni roboczych nie występowały piki mobilności rano i wieczorem. Z danych T-Mobile wynika także, że użytkownicy rozpoczynali swoją aktywność w sobotę już o godz. 8:00, zaś w niedzielę o 10:00.

Zmiana codziennej mobilności Polaków w okresie sprzed pandemii COVID-19.

Miesiąc później, na początku kwietnia, czyli około 2 tygodnie po ogłoszeniu ograniczeń związanych z koronawirusem, dzienne zachowanie abonentów się zmieniło. Na wykresie dziennej aktywności w dniach roboczych nie można zaobserwować porannych i popołudniowych pików mobilności – cały tydzień upodobnił się do schematu weekendowego i powolnego „budzenia się” do działania.

Można natomiast dostrzec jedynie tę różnicę, iż powolne „budzenie się” rozpoczyna się wcześniej dla dni roboczych – około godziny 6:00, natomiast w sobotę i niedzielę odpowiednio o godzinie 8:00 i 10:00. Widać to w całej Polsce.

Zmiana codziennej mobilności Polaków po wystąpieniu pandemii COVID-19.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: