T-Mobile - nowe statystyki sieci podczas epidemii

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
T-Mobile - Jak Polacy korzystają z usług telekomunikacyjnych?

T-Mobile Polska podał kolejne statystyki dotyczące użycia swojej sieci w czasie epidemii.

W okresie stanu epidemii Polacy wykonują wyraźnie więcej połączeń głosowych

W porównaniu do danych z początku marca klienci T-Mobile wykonują około 40% więcej połączeń. Łącznie to nawet 15 milionów godzin dziennie.

Porównanie liczby połączeń wykonywanych przez klientów T-Mobile z analogicznymi danymi uzyskanymi tydzień wcześniej.

Połączenia głosowe są dłuższe

Największe wzrosty liczby połączeń można zaobserwować w godzinach 9:00-15:00, z nowym dobowym szczytem w godzinach 10:00-11:00. W porównaniu do danych sprzed wprowadzenia rządowych ograniczeń średni czas połączeń w dni powszednie wzrósł o około 25% i o 60% w weekendy.

Porównanie dobowego wolumenu połączeń wykonywanych przez klientów T-Mobile z analogicznymi danymi uzyskanymi tydzień wcześniej.

Polacy zużywają zauważalnie więcej danych komórkowych

W porównaniu do okresu sprzed wprowadzenia pierwszych rządowych ograniczeń (11.03.2020) klienci T-Mobile przesyłają średnio około 25% danych więcej.

Porównanie transmisji danych klientów T-Mobile z analogicznymi danymi uzyskanymi tydzień wcześniej.

W dni robocze widoczny jest charakterystyczny dla pracy zdalnej wzrost transmisji danych w godzinach porannych i popołudniowych

Największe wzrosty w konsumpcji danych są widoczne w godzinach 8:00-14:00. Niezmienione pozostały godziny szczytu korzystania z usług transmisji danych, które przypadają na późne popołudnie i wieczór.

Porównanie dobowego wolumenu transmisji danych klientów T-Mobile z analogicznymi danymi uzyskanymi tydzień wcześniej.

Polacy w okresie epidemii wysyłają mniej SMS-ów

Po krótkotrwałym wzroście liczby wysyłanych SMS-ów przez klientów T-Mobile po ogłoszeniu pierwszych rządowych ograniczeń nastąpił spadek o ok. 20%. Może to wskazywać na rzadsze wymiany SMS-ów np. między członkami rodziny, którzy obecnie dłużej przebywają wspólnie w domu.

Porównanie liczby wysyłanych SMS-ów przez klientów T-Mobile z analogicznymi danymi uzyskanymi tydzień wcześniej.

Po kilkudniowym wzroście zauważalny jest systematyczny spadek liczby wysyłanych SMS-ów

W dniu pierwszej konferencji, podczas której zapowiedziano pierwsze ograniczenia rządowe, klienci T-Mobile wysłali ok. 70% więcej SMS-ów niż w analogicznym okresie tydzień wcześniej. Przez trzy kolejne dni liczba SMS-ów była większa niż tydzień wcześniej, a następnie zaczęła spadać.

Porównanie dobowego wolumenu wysyłanych SMS-ów przez klientów T-Mobile z analogicznymi danymi uzyskanymi tydzień wcześniej.

Kategorie usług, z których Polacy korzystają online, nie uległy znaczącym zmianom podczas okresu społecznej izolacji

Po krótkotrwałym okresie wzrostu wykorzystania niektórych usług, np. oglądania wideo (39% > 45%), gamingu (3% > 10%), poziom wykorzystania większości usług wrócił do stanu sprzed epidemii.

Porównanie wykorzystania poszczególnych kategorii usług online.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: