TP S.A. nadal walczy z NOM

Newsy
Żródło: Rzeczpospolita
Opinie: 9

Na 10 października zaplanowane jest posiedzenie Sądu Antymonopolowego, który ma rozpatrzyć skargę Telekomunikacji Polskiej S.A. na decyzję szefa Urzędu Regulacji Telekomunikacji, dzięki której 1 lipca 2001 r. na rynku połączeń międzystrefowych każdy klient TP SA zyskał możliwość wyboru operatora. W połowie maja prezes URT, korzystając ze swych uprawnień, wydał decyzję ustalającą „szczególne warunki połączenia sieci oraz zasady rozliczeń z tytułu korzystania z sieci telekomunikacyjnych” pomiędzy Niezależnym Operatorem Międzystrefowym a TP SA. Decyzja ta zastąpiła umowę, której przez wiele miesięcy NOM nie był w stanie wynegocjować z Telekomunikacją Polską. TP S.A. odwołała się od tej decyzji. Według Rzeczpospolitej, jeśli Sąd Antymonopolowy przyznałby rację TP S.A., istnieje ryzyko, że dominujący na rynku operator może odciąć swym klientom dostęp do sieci NOM.

Opinie:

Opinie archiwalne (9):

Komentuj

Komentarze / 9

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  martinez pisze: 2001-09-20 14:31
  NOM NA ZŁOM
  0
 • Users Avatars Mini
  plussig pisze: 2001-09-20 14:40
  złom ? w tej chwili za połączenia miedzymiastowe NOM nie pobiera opłat .....
  0
 • Users Avatars Mini
  Jarecki pisze: 2001-09-20 15:45
  plussig: kiedyś przyjdzie faktura, nie bój nic :-) Ale nawet wtedy warto dzwonic przez NOM by: 1. płacic taniej 2. pognebic monopoliste i Francuzów 3. pomoc w rozwoju konkurencji na naszym rynku Jeszcze zeby ten nom zawsze łączył jak należy a nie dopiero za trzecim razem ( wieczne "zajęte")
  0
 • Users Avatars Mini
  elemel pisze: 2001-09-20 16:28
  Nie byłbym taki pewien. NOM nie za bardzo ma prawo wystawić fakturę klientowi, który korzysta z jego usług, bo nie ma podpisanej stosownej umowy z abonentem. Tylko TP SA mogłaby taka fakturę wystawić, zresztą NOM nie ma odpowiedniego systemu billingowego i nie za bardzo wie kto ile wydzwonił.
  0
 • Users Avatars Mini
  Łukasz pisze: 2001-09-20 17:02
  Ma odpowiedni system... Na pewno...
  0
 • Users Avatars Mini
  GAJK pisze: 2001-09-20 17:28
  Oj "sierotki" ! Wybierajac 01044 jestes interconnectowany z NOMem, wszystkie rozmowy ida przes siec NOMu (to ze NOM moze dzierzawi lacza TPSA to mniejsza z tym), wiec automatycznie centrala NOMu rejestruje "twoje" polaczenia - Tak samo jak to robi kazdy inny Operator ! NOM nie jest ServiceProviderem wiec musi notowac polaczenia. Te z kolei przekazuje dla TPSA (wg. prawa EU monopolista jest z obowiazany poprac oplate od klijeta i przekazac ja np. NOMu. Klijent ale moze sie wyprzec i czesc NOMu nie zaplacic tylko czesc TPSA, wtedy oczywiscie bedzie sie sadzil klijent z NOMem). Jezeli NOM ma "otwarty" CallByCall to sprawa jasna ze nie bedzie wystawial klijentowi faktury. Ale jezeli ma rowniez usluge CbC z rejestracja, bedzie wtedy wystawial fakture. System billingowy to NOM musi miec gdyz przeciez przekazuje dla TPSA wartosc jaka ma zaplacic dany klijent, a klijent gdy zadal wylistowania szczegulowego, TPSA musi to rowniez naniesc na swoj rachunek. Walczcie z monopolizmem !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  keo pisze: 2001-09-20 19:34
  Jezeli mi jednoznacznie powiecie z przez nom jest taniej to bende kozystal z jego uslug. A jak faktura przyjdzie nawet po roku i bedzie sie zgadzc z tym co wydzwonilem to ja zaplace !
  0
 • Users Avatars Mini
  Falco pisze: 2001-09-20 19:49
  Jarecki...jak francuzi i tepsa dostana w dupe to i tak za to ty zaplacisz...bo zwonieni z rodzinami pojda na garnuszek Polskiego rzadu a wiec Ty za to zaplacisz ze swoich podatkow.....a poza tym nic sie nie martw...polsko-francuski Zarzad TP SA sam niszczy TP SA za jej wlasne pieniadze...
  0
 • Users Avatars Mini
  EBEM pisze: 2001-09-26 14:35
  obecnie o tym cicho, ale NOM nie da sie tak szybko uciszyc, trafila kosa na kamien, bedzie walka na calego!
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: