TP twierdzi, że to inni operatorzy opóźniają wymianę danych o abonentach

Newsy
Żródło: TP S.A.
Opinie: 4

Telekomunikacja Polska odwoła się od kary 3 mln zł nałożonej na nią przez UKE za nieświadczenie usługi ogólnopolskiego biura numerów. TP uważa karę za bezzasadną, gdyż udziela już informacji o numerach telefonów 33 innych operatorów, a z pozostałymi prowadzi w tej sprawie rozmowy. Według TP, UKE jest na bieżąco informowana o postępach w tej dziedzinie.

Prezes UKE ukarał TP za niewykonywanie decyzji Prezesa URTiP z 14 grudnia 2005r., nakładającej na TP obowiązek świadczenia usługi ogólnokrajowej informacji o numerach telefonicznych. Tymczasem jeszcze przed wydaniem decyzji URTiP, TP prowadziła rozmowy z innymi operatorami na temat sposobu pozyskiwania danych, a po wejściu w życie decyzji wystosowała do 58 przedsiębiorców telekomunikacyjnych wnioski o podjęcie współpracy w celu realizacji nałożonego obowiązku.

Według stanu na 14 września 2006 r. TP świadczy usługę ogólnokrajowej informacji o numerach telefonicznych udzielając informacji o numerach telefonów abonentów własnych abonentów 33 innych operatorów. Obecnie oczekujemy na przekazanie danych od kolejnych 4 operatorów, z którymi zostały podpisane umowy.

TP nieprzerwanie prowadzi ustalenia z pozostałymi operatorami. Pięciu z nich (w tym operatorzy sieci komórkowych) jest zainteresowanych udostępnianiem TP danych swoich abonentów jedynie w trybie on-line. Taki sposób udostępniania wymaga implementacji systemu przez operatorów, a ponieważ pociąga za sobą kosztowne inwestycje, operatorzy nie są jeszcze gotowi do podpisania umów i negocjacje nie zostały zakończone.

W sierpniu 2006 r. TP skierowała do 23 operatorów, z którymi nie zostały jeszcze podpisane umowy o udostępnianiu danych, nową propozycję współpracy uwzględniającą sugestie UKE. Aż 11 operatorów w ogóle nie udzieliło odpowiedzi na propozycję TP. Zgodnie z wiedzą TP, żaden z operatorów nie wystąpił do UKE z wnioskiem o ustalenie warunków współpracy w zakresie biura numerów. Oznacza to, iż nie są oni zainteresowani przekazaniem danych o abonentach do TP.

W najbliższym czasie TP wystąpi do Prezesa UKE z propozycją rozliczeń oraz wnioskami o wydanie decyzji administracyjnych, określających warunki współpracy z operatorami, którzy nie odpowiedzieli na ofertę złożoną przez TP w sierpniu br.

Opinie:

Opinie archiwalne (4):

Komentuj

Komentarze / 4

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    iceman76 pisze: 2006-09-16 09:36
    jeden drugiego wstrzymuje jak moze utrudiaja sobie nawzajem zycie a najbardzie odczuwa to klient
    0
  • Users Avatars Mini
    wlo pisze: 2006-09-16 11:36
    No faktycznie - wymóg wydawania książki z abonentami "komórkowymi" to delikatnie mówiąc totalbe nieporozumienie ;-) Poza tym... Idiotów wbrew pozorom nie sieją jak żyta ;-) Przekazywanie danych o abonentach to jawne przekazywanie informacji handlowych. Zakładając, że odsetek zastrzegających blokujących numery jest podobny (a sądzę, że u tych mniejszych operatorów nawet mniejszy niż u większych), to jawne przekazywanie danych których niektórzy nie chcieliby przekazywać ;-) A fakt, że ustawa
    0
  • Users Avatars Mini
    wlo pisze: 2006-09-16 11:38
    nakłada na przedsiębiorcę wyznaczonego obowiązek publikacji książki abonentów także innych operatorów nie oznacza, że ci operatorzy mają obowiązek przekazywać te dane. Przynajmniej ja nie wyczytałem w ustawie takiego obowiązku... Czepianie się więc Tepsy w tym przypadku nie fair.
    0
  • Users Avatars Mini
    wlo pisze: 2006-09-16 11:40
    iceman76 - nie przesadzaj znowu, że odczuwa to klient... Ja do książki telefonicznej nie pamiętam kiedy zaglądałem. Więcej Ci powiem... O ile w firmach mają bieżące książki, to prywatnie po domach ludzie albo nie są zainteresowani książkami, albo nie wiedzą jak je zdobyć. Sądzę że to pierwsze, bo w żaden sposób nie da się wytłumaczyć tego, że jest utrudniony dostęp do książek. Ja rozdaję kilka zawsze kiedy nowe przychodzą - mam ich pełno pod drzwiami zawsze.
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: