UKE zaczyna mocniej namawiać do budowania prywatnych sieci 5G

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
UKE zaczyna mocniej namawiać do budowania prywatnych sieci 5G

UKE podpisało porozumienie na rzecz edukacji JST w sprawie sieci prywatnych 5G.

Urząd, razem z Wrocławiem, Rzeszowem i Unią Metropolii Polskich będzie edukować samorządy w zakresie wykorzystania 5G do budowania sieci prywatnych.

W zeszłym roku UKE przyznało dedykowane pasmo dla jednostek samorządu terytorialnego z przeznaczeniem na prywatne sieci 5G.

Prezes UKE tak tłumaczy wybór partnerów do porozumienia: Zanim podjęliśmy decyzję o przyznaniu pasma 3800-4200 MHz z przeznaczeniem na sieci prywatne 5G (z czego pierwsze 100 MHz do wyłącznego użytku przez JST na potrzebny własne), odbyliśmy wiele rozmów z samorządowcami i organizacjami zrzeszającymi JST. Poziom zrozumienia tematu był wśród nich bardzo różny. Jednak z Rzeszowem, Wrocławiem i Unią Metropolii Polskich rozumieliśmy się od początku praktycznie bez słów. To miasta, które już teraz mają duże doświadczenie na tym polu, a sieci prywatne 5G pozwolą im tylko mocniej rozwinąć skrzydła. Z kolei Unia Metropolii Polskich ma świetny zespół rozumiejący wyzwania, skupia także duże miasta, które powinny być zainteresowane tą tematyką.

Efektem prac zespołów ma być stworzenie katalogu, w którym opisane byłyby sprawdzone wdrożenia wraz z uzyskanymi korzyściami, podmioty pomagające w jego realizacji, a także wskazane potencjalne źródła finansowania przedsięwzięć.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: