Ulepszone mobile.pkt.pl

Newsy
Żródło: PKT
Opinie: 0

Spółka pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne udoskonaliła mobilną wyszukiwarkę yellow pages. Mobile.pkt.pl to interaktywna aplikacja na telefony komórkowe oferująca bezpłatny dostęp do informacji o firmach i instytucjach. Jedyne koszty użytkowania wynikają ze stawek transmisji danych u operatora GSM. Usługa jest dostępna w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Specjalna wersja serwisu www.pkt.pl przystosowana do potrzeb telefonów komórkowych udostępnia zasoby bazy yellow pages w dowolnym miejscu i czasie. Po wpisaniu adresu mobile.pkt.pl lub pkt.pl do przeglądarki internetowej w telefonie komórkowym, można odnaleźć firmy i instytucje wraz z danymi kontaktowymi, logotypem oraz opisem ich działalności. W porównaniu do pierwszej wersji usługi mobilnej pkt.pl, znacznie unowocześniono system mapowy i wzbogacono funkcje przekazywania danych. Interaktywne mapy dostępne w serwisie pkt.pl są skalowalne i można je przesuwać, dzięki czemu użytkownik nie tylko szybko znajduje adres i telefon danej firmy, biura, restauracji czy hotelu, lecz może też w wygodny sposób wyznaczyć trasę dojazdu. Firmy są podzielone według najchętniej wyszukiwanych kategorii, zintegrowanych z pozycjonowaniem w wyszukiwarkach internetowych. Za pomocą mobile.pkt.pl użytkownicy telefonów komórkowych mogą m.in.:

odnaleźć informacje o firmie;
zapisać dane wybranej firmy w liście adresów w telefonie komórkowym;
zapoznać się ze szczegółowym opisem i ofertą sklepu czy biura;
wyznaczyć trasę dojazdu;
wysłać e-mail z kontaktem;
odnaleźć i obejrzeć stronę www danej firmy;
w łatwy sposób połączyć się z firmą telefonicznie.
„Usługi mobilne to przyszłość rynku informacji biznesowej. W Polsce z telefonów komórkowych korzysta już 97,2% Polaków1. Serwis mobile.pkt.pl uruchomiliśmy już w 2008 roku w oparciu o technologię WAP. Tym razem proponujemy naszym klientom i użytkownikom udoskonaloną wersję produktu, którego ideą jest łączenie sprzedawców z kupującymi, wszędzie i w dogodny dla nich sposób” – powiedział Piotr Strzałkowski, prezes zarządu pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne.

Strona mobile.pkt.pl jest dostępna w technologii XHTML od grudnia 2009. System pkt.pl na telefony komórkowe jest zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarki Google (ang. Search Engine Optimization), dlatego umożliwia pozycjonowanie wyników wyszukiwania w internecie. Jest to bardzo istotne dla reklamodawców, którzy otrzymali tym samym nowe, efektywne narzędzie komunikacji.

Firma pkt.pl inicjuje rozwój usług mobilnych i internetowych w zakresie dostępu do informacji handlowych. W 2009 spółka uruchomiła pierwszą na polskim rynku aplikację yellow pages na iPhone, dzięki której użytkownicy smartphone Apple z łatwością odnajdują firmy, hotele czy restauracje. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie i można ją pobrać z iTunes. W ciągu kilku dni od udostępnienia, usługa pkt.pl trafiła na 1. miejsce wśród najczęściej pobieranych bezpłatnych aplikacji biznesowych w polskim iTunes Store.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: