Do Allegro tuż przed giełdowym debiutem wjechało UOKiK

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Prezes UOKiK sprawdzi praktyki Allegro

UOKiK rozpoczęło postępowanie wyjaśniające dotyczące praktyk Allegro, w którym sprawdzi czy mogło dojść do naruszenia przepisów antymonopolowych, bo do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpływają skargi dotyczące zasad współpracy między Allegro a sprzedawcami. 

UOKiK sprawdzi zmiany w regulaminie Allegro dotyczącymi popierania prowizji od sprzedaży. Zgodnie z nowymi zasadami prowizją objęta jest cała transakcja: cena oraz koszty przesyłki opłacone przez kupującego. Zmiany te spowodowały wzrost pobieranych przez Allegro prowizji oraz spotkały się z negatywnymi reakcjami sprzedających i licznymi skargami kierowanymi do UOKiK.

Urząd prześledzi także nowe zasady zwrotów pobranych prowizji (naliczanie tzw. rabatów transakcyjnych) w sytuacji, w której kupujący odstępuje od umowy zawartej za pośrednictwem platformy internetowej.

Urząd sprawdzi też zasady funkcjonowania usługi Allegro Smart.

Na tym etapie działań nie są formułowane zarzuty, ale cały proces może zakończyć się wszczęciem postępowania antymonopolowego w sprawie praktyk ograniczających konkurencję.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: