UPC chce dzierżawić łącza od HAWE

Newsy
Żródło: HAWE S.A.
Opinie: 4

Firma PBT Hawe podpisała list intencyjny z UPC Polska. PBT Hawe i UPC ustaliły, że rozpoczęły negocjacje, które mają prowadzić do zawarcia umowy regulującej zasady dzierżawy przez PBT Hawe na rzecz UPC włókien światłowodowych w następujących relacjach: Warszawa - Sochaczew - Gniezno - Poznań - Gorzów Wielkopolski - Szczecin - Koszalin - Słupsk - Gdańsk o łącznej długości 1.214 km. Podana odległość jest szacunkową odległością toru optycznego i zostanie doprecyzowana w toku dalszych negocjacji. W powyższych relacjach dzierżawie podlegać będzie jedna para włókien światłowodowych.
PBT Hawe i UPC rozważą szerszą współpracę niż wymieniona powyżej. Zakres jej będzie przedmiotem obustronnych ustaleń w miarę rozwoju Ogólnopolskiej Sieci Światłowodowej HAWE.

UPC wyraziła zainteresowane dzierżawą włókien światłowodowych należących do PBT Hawe w celu rozbudowy posiadanej sieci szkieletowej, z wykorzystaniem której prowadzi działalność w zakresie dostawy usług telewizji analogowej i cyfrowej, szerokopasmowego dostępu do Internetu, telefonii stacjonarnej, a także wprowadza nowe i innowacyjne usługi.

Opinie:

Opinie archiwalne (4):

Komentuj

Komentarze / 4

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  hansskloss pisze: 2009-11-02 19:25
  ekstra :)
  0
 • Users Avatars Mini
  nobody pisze: 2009-11-02 21:57
  W końcu może wykupią małe lokalne kablówki (os. Dolinki, os. Staszica, Jimsat) i będą konkurencją dla Multimedia Polska w Gorzowie. FTTH, które UPC świadczy jest standardem na zachodzie, u nas raczkuje. Może nowa superustawa dopuszczająca operatorów do nieruchomości budynkowych i lokalowych coś zmieni. Trzymamy kciuki. Zawsze zyska klient!
  0
 • Users Avatars Mini
  smile pisze: 2009-11-04 13:02
  nobody - napisałeś co wiedziałeś - a wiesz niewiele FTTH standardem na zachodzie - gdzie ? Głupoty piszesz ! Ze wzgledu na koszt osprzętu patchcord'ów itp. itd właśnie FTTH nie jest standardem co najwyżej stosuje się FTTB - doucz się
  0
 • Users Avatars Mini
  nobody pisze: 2009-11-04 18:31
  Panie smile lub boring FTTH Korea - 1Gbit/s Francja, Paryż FTTH USA firma LISCO 100 Mbit/s Pozdrawiam
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: