PLAY przejmuje UPC za 7 mld zł

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
PLAY przejmuje UPC za 7 mld zł

 

Liberty Global sprzedaje UPC Polska sieci Play. Wartość transakcji wynosi 7 mld złotych (1,8 mld USD).

 

Zamknięcie transakcji spodziewane jest w pierwszej połowie 2022 roku, ale wymaga spełnienia warunków transakcyjnych oraz odpowiednich zgód regulacyjnych.

Środki finansowe z transakcji, po spłacie długu, wyniosą około 600 milionów dolarów i powiększą obecne, znaczące zasoby gotówkowe Liberty Global, wynoszące 4,1 miliarda dolarów na koniec czerwca 2021. - powiedział cytowany w komunikacie Mike Fries, Chief Executive Officer, Liberty Global.

Cena sprzedaży odzwierciedla około  9-krotność skorygowanej EBITDY, prognozowanej na koniec 2021 roku i blisko 20-krotność szacowanych na koniec tego roku operacyjnych wolnych przepływów pieniężnych. UPC Polska ma dostęp do 3,7 mln gospodarstw domowych i 1,5 mln abonentów. W 2020 roku kablówka wypracowała PLN 1,7 mld przychodów i PLN 757 mln EBITDAaL.

Na podstawie danych finansowych z 2020 r., łączne przychody Play i UPC Polska wynoszą 9 mld zł a łączna EBITDAaL 3,2 mld. Play i UPC będą dostarczać usługi telekomunikacyjne do ponad 17 mln subskrybentów.

 

 

Integracja Play i UPC Polska stworzy wyjątkową możliwość rozwoju Play na kolejnym etapie i cieszymy się na rozpoczęcie współpracy z zespołem UPC, aby wspólnie zrealizować nasze nowe ambicje. Play ma duże doświadczenie w odpowiadaniu na potrzeby swoich klientów. UPC Polska zbudowało bardzo silną platformę opartą na wysokich standardach jakości. Play i UPC połączą swoje siły, aby stworzyć silnego operatora konwergentnego w Polsce. – powiedział Jean Marc Harion, prezes Play.

Nabycie UPC Polska odzwierciedla dążenie Play i iliad, aby inwestować w mobilne oraz szerokopasmowe sieci i usługi nowej generacji. Transakcja ta wiąże się z chęcią przyspieszenia inwestycji w sieć światłowodową i przyczynia się do realizacji długoterminowej ambicji rozwijania ogólnokrajowej łączności w Polsce. Liczymy, że nasze zaangażowanie wpłynie korzystnie na cyfrową transformację polskiej gospodarki i przyniesie korzyści dla konsumentów i przedsiębiorstw, również dzięki nowym kompleksowym ofertom. Z niecierpliwością czekamy na połączenie sił i powitanie pracowników UPC w rodzinie Play i iliad po uzyskaniu wymaganych zgód – powiedział Thomas Reynaud, prezes Grupy iliad.

Ta transakcja jest kolejnym potwierdzeniem znaczącej wartości opartych na światłowodach sieci HFC w Europie, jak również istotnych korzyści synergii z konwergencji usług stacjonarnych i mobilnych. – powiedział Mike Fries, Chief Executive Officer, Liberty Global.

Materiały dodatkowe:

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: