Szef polskiego UPC: umowa między Liberty Global a Vodafone nie ma wpływu na naszą działalność w Polsce

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Vodafone odkupi od Liberty Global działalność tej firmy w Niemczech, Czechach, na Węgrzech i w Rumunii. W tych krajach Vodafone jest już obecny. Na razie brytyjska firma nie była zainteresowana UPC w Austrii i w Polsce.

Wartość transakcji to 18.4 mld euro.

Dzięki przejęciu Vodafone będzie miał 54 mln podłączonych gniazdek kablowych/fiber oraz zasięg sieci 110 mln gospodarstw domowych i firm.

Robert Redeleanu, CEO UPC Polska tak skomentował to przejęcie:

"Liberty Global, właściciel UPC Polska, od zawsze dynamicznie rozwijało się, umiejętnie przekształcając swój biznes, aby jak najlepiej napędzać innowacje, rozwijać usługi i tworzyć znaczącą wartość dla akcjonariuszy. Transakcja z Vodafonem wpisuje się też w szerszą perspektywę rozwoju branży telekomunikacyjnej, wynikającą z rosnącej konkurencji i potrzeby lepszej obsługi naszych klientów, a także zapewnienia im światowej klasy usług w zakresie internetu i rozrywki.

Należy jednak podkreślić, że umowa między Liberty Global a Vodafone nie ma wpływu na naszą działalność w Polsce.

Jako czołowy operator kablowy w Polsce od wielu lat inwestujemy i wprowadzamy innowacje, budując superszybką sieć światłowodową i dostarczając klientom innowacyjne usługi cyfrowe, które są teraz dostępne dla ponad 3,3 milionów gospodarstw domowych. Będziemy się nadal rozwijać w sposób organiczny i poprzez możliwości konsolidacji, gdy takowe się pojawią, a także mocno skoncentrujemy się na rozwoju innowacyjności naszej oferty dla klientów. Naszą ambicją jest dostarczanie im najlepszych na rynku usług, a także wspieranie cyfryzacji i rozwoju gospodarki.”

Opinie:

Rekomendowane: