Trzy usługi chmurowe Netii przeszły weryfikację systemu ZUCH

Newsy
Opinie: 0
Usługi chmurowe Netii rekomendowane samorządom przez Ministerstwo Cyfryzacji

Trzy usługi chmurowe Netii przeszły weryfikacje i weszły na - realizowaną przez Ministerstwo Cyfryzacji – platformę  Zapewniania Usług Chmurowych dla administracji, w szczególności samorządowej.

Realizacja, wzorowanej na rozwiązaniu brytyjskim, Inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji o nazwie ZUCH, czyli systemu Zapewnienia Usług Chmurowych, nabrała tempa po wybuchu epidemii nowego koronawirusa.

Głównym zadaniem systemu ZUCH jest wsparcie w zakresie kwalifikacji systemu informatycznego, umożliwiającej określenie, czy dany system lub jego część może być bezpiecznie włączony do krajowego środowiska chmurowego w usługach publicznych. ZUCH ma też wesprzeć, przede wszystkim JST, w optymalizacji procesu zamawiania usług chmurowych m.in. poprzez wypracowanie umów ramowych z wybranymi dostawcami – a następnie wsparcie w konfiguracji i migracji poszczególnych usług do chmury.

Netia jest jednym z pierwszych dostawców, którzy zdołali przejść drobiazgową weryfikację ze strony Ministerstwa Cyfryzacji i to dla trzech usług chmurowych z linii NetiaNext: (Netia Compute (wirtualne serwery), Netia DDoS Protection (ochrona przed atakami typu DDoS) oraz Netia Data Protection (usługa typu backup as a service).

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: