Wiadomo ile procent materiałów z recyklingu jest w produktach Apple

Newsy
Opinie: 0
Wiadomo ile procent materiałów z recyklingu jest w produktach Apple
Apple ogłosił kolejny zielony cel na 2025 r., polegający m.in.:
  • na wykorzystaniu do tego roku we wszystkich bateriach kobaltu pochodzącego w 100% z recyklingu.
  • do 2025 roku magnesy w urządzeniach Apple będą w całości wykorzystywać pierwiastki ziem rzadkich pochodzące z recyklingu
  • wszystkie zaprojektowane przez Apple płytki drukowane będą w 100 procentach wykonane z przetworzonej cyny i złota.
W 2022 roku Apple rozszerzył wykorzystanie kluczowych metali pochodzących z recyklingu i obecnie jest to:
  • ponad dwie trzecie całego aluminium
  • prawie trzy czwarte wszystkich pierwiastków ziem rzadkich
  • ponad 95 procent wolframu 
W 2022 r. jedna czwarta całego kobaltu znajdującego się w produktach Apple pochodziła z materiału pochodzącego z recyklingu (13 procent rok wcześniej). Kobalt jest kluczowym materiałem w bateriach stosowanych w większości elektroniki użytkowej.
 
Innowacje przyczyniły się również do postępu w realizacji kolejnego zobowiązania Apple na 2025 rok: wyeliminowania tworzyw sztucznych z opakowań firmy. Wprowadzono nowe folie ekranowe, opakowania i pianki amortyzacyjne.
 
Aby zająć się pozostałymi 4 procentami plastiku w opakowaniach, Apple zastępuje etykiety i laminowanie pudełek. W zeszłym roku opracowano niestandardową drukarkę, aby wprowadzić druk cyfrowy bezpośrednio na pudełkach iPhone'a 14 i iPhone'a 14 Pro, eliminując potrzebę stosowania większości etykiet. Nowy lakier do nadruku, który można znaleźć na opakowaniach iPada Air, iPada Pro i Apple Watch Series 8, zastępuje laminację z tworzywa sztucznego. Innowacja pomogła uniknąć ponad 1100 ton plastiku i ponad 2400 ton dwutlenku węgla.
 
Stosowany przez firmę robot do demontażu iPhone'a, Daisy, oddziela baterie od innych komponentów i umożliwia specjalistycznym firmom zajmującym się recyklingiem odzyskiwanie kobaltu i innych materiałów, w tym litu. Apple szacuje, że od 2019 roku z baterii wydobytych przez Daisy odzyskano ponad 11 000 kilogramów kobaltu, a następnie zwrócono je na rynek wtórny. Daisy pomaga również odzyskiwać pierwiastki ziem rzadkich, które są w dużej mierze tracone w tradycyjnych procesach recyklingu elektroniki.

W 2022 roku tylko około 20 procent wszystkich materiałów wykorzystywanych w produktach Apple pochodziło z recyklingu lub źródeł odnawialnych. 

Apple will use 100 percent recycled cobalt in batteries by 2025

Apple will use 100 percent recycled cobalt in batteries by 2025

Apple will use 100 percent recycled cobalt in batteries by 2025

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: