WiFi już w 17 z 20 składów Pendolino

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
WiFi w Pendolino

W 17 pociągach Pendolino pasażerowie mogą korzystać z Wi-Fi.

Do tej pory z WLAN w najszybszych pociągach skorzystało ponad pół miliona osób, tylko we wrześniu pobierając średnio 1166 GB danych dziennie.

W ciągu 9 miesięcy funkcjonowania Wi-Fi w pociągach Express InterCity Premium (EIP) z dostępu do bezprzewodowego internetu skorzystało ponad 558 tysięcy pasażerów, co daje średnio 2044 osoby dziennie.

W sierpniu i wrześniu z Wi-Fi w Pendolino korzystało średnio 3832 pasażerów każdego dnia.

Od początku stycznia do końca września 2019 r. pasażerowie PKP Intercity pobrali niemal 136 TB danych, czyli średnio 509 GB danych pobranych każdego dnia. To z kolei średnio 255 MB danych pobranych przed jednego pasażera dziennie. Średni czas korzystania z Wi-Fi przez jednego zalogowanego użytkownika wynosił we wrześniu ok. 1 godzinę i 43 minuty.

Usługa darmowego bezprzewodowego internetu jest dostępna w 17 z 20 składów EIP należących do PKP Intercity. - mówi Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Pierwsza jednostka Pendolino została wyposażona w Wi-Fi w grudniu 2018 roku. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, montaż Wi-Fi we wszystkich pociągach kategorii EIP należących do PKP Intercity zakończy się do końca listopada 2019 roku.

Obecnie dostęp do bezprzewodowego internetu jest zapewniony w 336 składach i wagonach przewoźnika. Z usługi można skorzystać w 17 pociągach Pendolino, 20 jednostkach PesaDART i 20 składach FLIRT3 oraz 279 wagonach należących do PKP Intercity. Zgodnie z założeniami realizowanego przez spółkę programu inwestycyjnego „PKP Intercity - Kolej Dużych Inwestycji”, do 2023 roku z bezprzewodowego internetu będzie można skorzystać w co najmniej 77% pociągów przewoźnika.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: