Współpraca Siemensa i Motoroli - komunikat

Newsy
Żródło: Motorola
Opinie: 13

Siemens Information and Communication Mobile (IC Mobile) i Motorola, Inc. ogłosiły rozpoczęcie wspólnych prac nad konstrukcją podstawowej linii telefonów UMTS Siemensa przy użyciu platformy i.300 Innovative Convergence Motoroli, stanowiącej kompleksowe, sprzętowo-programistyczne rozwiązanie 3G. Połączenie sił w celu przeprowadzenia testów współdziałania (Interoperability Tests - IOT) rzeczywistych urządzeń pracujących w kompletnym środowisku (end-to-end) pozwoli obu partnerom na umocnienie ich wiodących pozycji w dziedzinie łączności ruchomej 3G. Motorola i Siemens mają odpowiednie warunki aby przyspieszyć wprowadzenie na rynek urządzeń trzeciej generacji i udostępnić swoim klientom i użytkownikom możliwość korzystania z zalet łączności multimedialnej.

W ramach długoterminowej umowy, Sektor Półprzewodnikowy Motoroli udostępni Siemensowi platformę i.300 Innovative Convergence, w tym mikroprocesory rodziny DragonBall MX zapewniające przetwarzanie informacji multimedialnych. Dzięki platformie i.300 Siemens otrzymuje niespotykaną dotąd swobodę tworzenia i kształtowania nowoczesnych produktów UMTS, dopasowanych do potrzeb swoich klientów. Ten istotny krok ma pomóc wszystkim klientom Siemensa przechodzącym na system UMTS. Oczekuje się, że pierwsze telefony UMTS stworzone przy pomocy i.300 będą dostępne na początku 2004 roku. Aby przygotować klientów Siemensa do wdrożenia nowej technologii w jak najkrótszym czasie, Sektor Komunikacji Osobistej (PCS) Motoroli począwszy od czwartego kwartału 2002 roku i w roku 2003 dostarczy do Siemensa pierwsze telefony/terminale 3G specjalnie przystosowane do jego wymagań.

"Zawarta Umowa pozwoli Siemensowi wspierać klientów w przechodzeniu na UMTS i szybkie reagowanie na warunki rynkowe" - podkreśla Rudi Lamprecht, Członek Zarządu SiemensAG.
"Dzięki naszemu doświadczeniu zdobytemu podczas budowy i uruchamiania pierwszych sieci UMTS w Europie, na wyspie Man i w Monaco, jak również w dziedzinie rozwiązań przenośnych, będziemy mogli rozszerzyć zakres oferowanych przez nas kompleksowych rozwiązań o telefonię trzeciej generacji, co otworzy nam ogromne możliwości rozwoju. Co ważniejsze, będziemy mogli przygotować klientów i użytkowników na czerpanie korzyści z UMTS".

"Nasze relacje z Siemens Mobile dobitnie świadczą o tym, że Motorola zajmuje pozycję lidera w zakresie technologii trzeciej generacji, w tym technologii zintegrowanych chipsetów UMTS oraz dwusystemowych terminali UMTS. Ponadto dowodzi to, że nasza strategia tworzenia platform bezprzewodowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku" - mówi Edward Breen, Prezes i Dyrektor Naczelny Motoroli. "Siemens od dawna zalicza się do światowej czołówki. Zaufanie jakim nas obdarza wynika ze specjalistycznej wiedzy na temat systemów bezprzewodowych oraz zalet naszej platformy i.300.
Motorola i Siemens są liderami w zakresie technologii i innowacji. Ponieważ nasza współpraca umożliwi szybsze przystosowanie sieci UMTS, korzyści z niej czerpać będą zarówno Siemens, Motorola, jak i nasi klienci i użytkownicy".

Pierwsze urządzenie, które Siemens planuje wprowadzić na rynek w 2002 roku, oparte będzie na terminalu 3G model A820 firmy Motorola i będzie łączyć w jednym, mieszczącym się w dłoni urządzeniu pełen zakres funkcji komunikacyjnych i rozrywkowych. Terminal ten, wykorzystujący technologie składające się na platformę i.300, dzięki szybkiej transmisji przekazuje głos, dane i obraz, np.: serwis wiadomości multimedialnych MMS, połączenia konferencyjne Multi-call, fotografię cyfrową, odtwarzanie MP3, wymienne dzwonki do pobrania, gry oraz technologię bezprzewodową Bluetooth.

Platforma i.300


Platforma i.300 oferuje dostawcom terminali szybki i łatwy dostęp do niezwykle złożonej, wbudowanej technologii UMTS, opracowywanej i testowanej przez Motorolę przez ostatnie pięć lat. Jest to zintegrowane, kompleksowe rozwiązanie służące do opracowywania aparatów łączących transmisję danych i głosu, aparatów multimedialnych o szerokim zakresie cech oraz wideokomunikatorów. Pierwsza kompleksowa platforma UMTS trzeciej generacji łączy wszelkie elementy niezbędne do wprowadzenia sieci nowej generacji: zaawansowany chipset, oprogramowanie aplikacyjne dla platformy UMTS, narzędzia programistyczne, wzorcowy projekt, środowiska testowe oraz wsparcie procesu certyfikacji. Mikroprocesor DragonBall MX zbudowany na rdzeniu ARM9 stanowi optymalne połączenie niskiego zużycia energii, wysokiej wydajności, najwyższej integracji oraz bogatego zestawu peryferiów.

Opinie:

Opinie archiwalne (13):

Komentuj

Komentarze / 13

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2002-04-24 20:05
  no i siemens znalazl kogos go wspolpracy
  0
 • Users Avatars Mini
  Franek pisze: 2002-04-24 20:08
  hubi: musialby kogos znalesc bo zostalby na lodzie , siemens w dalszym ciagu nie ma sluchawki 3G
  0
 • Users Avatars Mini
  blondas pisze: 2002-04-24 20:38
  Siemens zwolnil chyba cala swoja kadre inzynierska. Najpierw zamawia swoj pierwszy telefon z kolorowym wyswietlaczem (sl55) u azjatow, a teraz telefony 3G u motoroli.
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2002-04-24 20:58
  to tez jest jakis sposob dalej istnieje na rynku a ma nizsze koszty tyle ze traci na swym indywidualizmie
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2002-04-24 22:25
  W zasadzie to teraz norma, w końcu mało firm produkuje telefony samodzielnie, ciekaw tylko jestem, jak ten siemens3G wypadnie?
  0
 • Users Avatars Mini
  wapsky pisze: 2002-04-24 22:40
  I dobrze, ze sie ockneli - a inzynierow od S troche szkoda (jesli ich odstawiono...)
  0
 • Users Avatars Mini
  olekbek pisze: 2002-04-25 03:09
  Wszystko co przyspieszy rozwój technologii UMTS, wiec także wzajemnce współprace, są przeze mnie mile widziane :)
  0
 • Users Avatars Mini
  portal pisze: 2002-04-25 03:27
  zalezy jak na to patrzec, bo jak firmy zaczna sie tak laczyc to powstana monopole! ale z drugiej strony jest to sznasa na rozwoj.... trzeba by to przanalizowac
  0
 • Users Avatars Mini
  l.u.k.a.s. pisze: 2002-04-25 04:48
  ciekawe komu ta wspolpraca wyjdzie na zdrowie?
  0
 • Users Avatars Mini
  artjaw pisze: 2002-04-25 10:54
  życzymy owocnej współpracy
  0
 • Users Avatars Mini
  arsenaldex pisze: 2002-04-25 10:58
  No, dbrze y było, żeby z tego wyszło coś fajnego. Bo to są dwaj giganci, więc jakiś może fomik wyjdzie z tego wszystkiego pierwszoklaśny.
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-04-25 11:57
  Bardziej jestem ciekaw telefonu jaki moglby powstac z polaczenia dwoch wielkich doswiadczen! Moglby to byc calkiem ciekawy hit!
  0
 • Users Avatars Mini
  Franek pisze: 2002-04-25 12:12
  qba: napewno narazie siemens nic nie wlozy w rozwoj(zostal wycykany przez jakas japonska firme ktora juz z nimi nie chciala wposlpracowac), wszystko sie opiera na doswiadczeniach i na sprzecie motoroli a telefon 3G siemens to bedzie mial , bedzie sie roznil od motki A820 pewnie logiem siemensa :)
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: