Xiaomi wierzy, że blokada USA nie obejmie innych chińskich producentów

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
global product manager w Xiaomi

Hiszpański magazyn Xataka miał okazję porozmawiać  z Abi Go, global product manager w Xiaomi.

Abi Go na pytanie o zagrożenie blokadą ze strony USA powiedziała, że jej firma cały czas bacznie analizuje sytuację, ale na razie nie ma „efektu zarażenia” tym, co dotknęło Huawei.

Abi Go podkreśliła, że jej firma aktualnie bardzo blisko współpracuje z amerykańskimi firmami, takimi jak Qualcomm i Google.

Według Abi, w przypadku zagrożenia blokadą, Xiaomi ma gotowy plan B. Jednym z jego elementów jest stała analiza szans na rozpoczęcie bliższej współpracy z producentami chipsetów z Chin.

Abi Go zapewniła, że Xiaomi wierzy, że decyzje biznesowe nie będą uzależnione od decyzji polityków.

Abi Go w wywiadzie ciekawie opisała wyzwania, jakie stoją przed producentami smartfonów, których produkty są sprzedawana na rynku chińskim i europejskim. Jeśli chodzi na przykład o kamery to Chińczycy uwielbiają selfie, a Europejczycy dużo częściej wykorzystują tylne kamery. Chińczycy często korzystają z filtrów beauty, a w Europie użytkownicy smartfonów preferują zdjęcia prezentujące rzeczywisty wygląd fotografowanej osoby. Specyficzne Oczekiwania klientów oznaczają konieczność przygotowywania specjalnych wersji oprogramowania i tym samym generują opóźnienia we wprowadzaniu urządzeń poza Chinami.

Pełna treść wywiadu z przedstawicielką Xiaomi znajduje się tutaj

 

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: