Zabezpiecz PESEL w Orange także dla klientów biznesowych

Newsy
Opinie: 0
Zabezpiecz PESEL w Orange także dla klientów biznesowych

Orange Polska udostępnił usługę Zabezpiecz PESEL dla klientów biznesowych.

Zabezpiecz PESEL pozwala chronić przedsiębiorców przed nieuprawnionym wykorzystaniem ich danych – np. do założenia firmy czy zaciągnięcia kredytu. Jeśli ktoś spróbuje użyć zarejestrowanego w usłudze numeru PESEL do takich celów, klient otrzyma powiadomienie o próbie nadużycia.   Informację otrzyma także wtedy, gdy jego numer PESEL zostanie dopisany do bazy Krajowego Rejestru Długów (KRD).

W ramach usługi przedsiębiorca zyskuje również dostęp do monitorowania NIP-u swoich kontrahentów i otrzymuje powiadomienia o wpisaniu wskazanej firmy do rejestru długów, co pozwala na ocenę jej wiarygodności jako partnera biznesowego.

Może także sprawdzić, kto w ciągu ostatniego roku wykorzystał jego PESEL, czy w KRD znajdują się negatywne wpisy powiązane z tym numerem, lub jako konsument dopisać do bazy KRD dłużnika, który zalega z zapłatą.

Klienci biznesowi mogą aktywować usługę podczas zakupu lub przedłużenia umowy na usługi mobilne i pakiety Orange Love dla Firm

Pierwszy miesiąc korzystania z Zabezpiecz PESEL jest darmowy, po tym czasie usługa kosztuje 8,12 zł miesięcznie netto.

Można z niej zrezygnować w dowolnym momencie.

Po aktywacji usługi w Orange, klient otrzymuje SMS z linkiem do portalu - zabezpieczpesel.orange.pl. Po zarejestrowaniu się może aktywować wybrane przez siebie rodzaje monitoringu. W portalu będzie miał także dostęp do raportów o swojej sytuacji i monitorowanych przez siebie podmiotach gospodarczych.

Właściciel biznesu może zamówić usługę nie tylko dla siebie, ale także dla innej osoby  (np. pracownika czy członka rodziny), która nie musi być klientem Orange. Wystarczy, że przekaże jej SMS z linkiem aktywacyjnym. 

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: