Polska premiera LG G4 - nasza relacja

Newsy
Opinie: 3
Polska premiera LG G4 - nasza relacja

LG zaprezentowało w Warszawie swojego nowego flagowca LG G4. Przedstawiciele koreańskiej firmy podkreślali podczas konferencji zalety nowego ekranu oraz wbudowanej w G4 kamery.

G4 został wyposażony w obiektyw z przesłona ƒ/1.8. Dzięki niej zdjęcia zrobione kamerą G4 w zaciemnionych pomieszczeniach, wieczorem czy w nocy, są ostre i bogate w szczegóły. W najnowszym modelu G4 obiektyw jest o 80% jaśniejszy w porównaniu do G3.

Wyróżnikiem LG G4 jest także szerszy wybór opcji fotografowania. Najnowszy flagowiec LG daje również możliwość manualnego sterowania niemal wszystkimi, najważniejszymi dla świadomego fotografa parametrami. W trybie „eksperckim” użytkownik może sam ustawić takie opcje jak balans bieli, czas otwarcia migawki (od 1/6000sek do 30sek), czułość matrycy (ISO od 50 do 2700), temperaturę barw (2400K~7400K) czy ekspozycję. Ponadto aparat może też zapisywać obrazy w bezstratnym formacie RAW, zawierającym nieprzetworzone dane z matrycy, dzięki czemu możliwa jest bardziej zaawansowana postprodukcja.

Dotarcie światła do matrycy warunkuje także rozmiar pikseli. W najnowszym modelu LG G4 mamy do czynienia z fotodiodami w rozmiarze 1,30 µm, czyli o ok. 40% większymi niż w zeszłorocznym flagowcu. Dodatkowo udoskonalono także samą matrycę, której wielkość to 1/2.6”, rozdzielczość - 16MP (5312x2988), a ogniskowa soczewki - 28 mm. Dzięki takim parametrom zdjęcie posiada mniej cyfrowego szumu.

Sensor widma kolorów (Color Spectrum Sensor) to wskaźnik, który określa zawartość barw podstawowych RGB w oświetleniu fotografowanej sceny, a także rejestruje promieniowanie podczerwone odbite od obiektów. Dzięki temu możliwe jest uchwycenie momentów takimi jaki są – w jak najbardziej naturalnych kolorach. Sensor idealnie dostosowuje balans bieli oraz doświetlenie lamp LED – o świetle białym (zimnym) i żółtym (ciepłym). Oznacza to, że zdjęcia wykonane aparatem z takim właśnie czujnikiem mają odpowiednio nasycone, a nie wyblakłe kolory.

Prawdziwy laserowy autofokus to narzędzie, które było dostępne głównie w zaawansowanych aparatach fotograficznych. Firma LG po raz pierwszy użyła go w modelu LG G3. Jego precyzja w mierzeniu odległości od obiektu i ustawianie odpowiedniej ostrości zyskała uznanie użytkowników, co zmotywowało inżynierów LG do kolejnych udoskonaleń.

W tegorocznym flagowcu zastosowano autofokus w układzie zamkniętym, co oznacza, że zdjęcia robione są jeszcze szybciej – jego pracę przyspieszono o niemal 30% (w porównaniu do modelu LG G3). Dodatkowo LG G4 wyposażone zostało w technologię OIS 2.0, która odpowiada za stabilizację obrazu. Ulepszenia poszły tutaj dość szeroko – zwiększono kąt stabilizacji, co przełożyło się na lepszą jakość fotografii robionych w ruchu (np. podczas biegu czy spaceru). Moduł stabilizacji LG, kompensuje dwukrotnie silniejsze poruszenia, dzięki temu ujęcia są jeszcze ostrzejsze.

LG G4 został wyposażony w 5,5 calowy ekran o rozdzielczości Quad HD (1440x2560 pikseli), gdzie gęstość pikseli to aż 538 punktów na cal. Wyświetlacz został wykonany w technologii IPS Quantum. Technologia ta odzwierciedla o 20% szerszą paletę barw, sprawia, że obraz jest o 25% jaśniejszy i ma o 50% wyższy kontrast, a przy tym zużywa 11% mniej energii względem poprzednich tego typu konstrukcji. Dodatkowo zastosowany przez LG ekran posiada kalibrację zgodną ze standardami zrzeszenia amerykańskich wytwórni filmowych DCI (Digital Cinema Initiatives).

Najnowszy flagowiec został nieznacznie zakrzywiony – wygięcie gwarantuje pewny chwyt oraz zwiększa odporność na uszkodzenia podczas upadku o ok. 20%. Dodatkowo w prosty sposób można zdjąć tylną obudowę aby mieć łatwy dostęp do gniazda na karty pamięci micro SD i błyskawicznie rozszerzyć pamięć smartfona.

G4 daje możliwość wymiany baterii, co jest ważną informacją dla osób, które podczas długich podróży aktywnie używają aparatu. Nie mniej jednak nowy model został zaopatrzony w  akumulator 3000 mAh, który w połączeniu z procesorem Qualcomm Snapdragon 808 z modemem X10 LTE pozwala na intensywne korzystanie ze smartfonu przez jeden cały dzień.

W G4 pracuje nakładka UX 4.0.

Zalety LG G4 przez ostatnie tygodnie testował znany fotograf - Jacek Bonecki. Najnowsza książka Jacka Boneckiego w formie e-booka będzie prezentem dla wszystkich Klientów, którzy zakupią LG G4. Specjalnie dla nich fotograf przygotował oddzielny rozdział poświęcony G4.

Podstawowe dane techniczne modelu LG G4 na polskim rynku:

  • Chipset: procesor Qualcomm Snapdragon 808 z modemem X10 LTE
  • Wyświetlacz: IPS Quantum, 5,5 cala, Quad HD (2560 x 1440 pikseli, 538ppi)
  • Pamięć: 32GB eMMC ROM, 3GB LPDDR3 RAM / gniazdo kart microSD
  • Aparat: tylni 16MP z obiektywem o jasności F1,8 / optyczna stabilizacja obrazu OIS 2.0 / przedni aparat 8MP z obiektywem o jasności F2,0
  • Bateria: 3000 mAh (wymienialna)
  • System operacyjny: Android 5,1 Lollipop
  • Wymiary: 148,9 x 76,1 x 6,3 - 9,8 mm
  • Masa: 155 g
  • Sieć komórkowa: 4G / LTE / HSPA+ 42 Mb/s (3G)
  • Łączność: Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac / Bluetooth 4.1LE / NFC / USB 2.0
  • Inne: Ręczne ustawienia aparatu / Gesture Interval Shot / Quick Shot

Kolory LG G4 dostępne na polskim rynku:

  • Metaliczny szary
  • Ceramiczny biały
  • Błyszczący złoty
  • Skórzany brązowy
  • Skórzany czerwony
  • Skórzany czarny

Sugerowana cena detaliczna w momencie wejścia na polski rynek to 2599 PLN.

Wyłączność na skórzany brąz będzie miał Orange.

Inne informacje na temat smartfonu LG G4:

Zdjęcia z premiery:

Zdjęcia smartfonu: