„Testuj Smartfona” w PLAY - komunikat prasowy

Newsy
Żródło: PLAY
Opinie: 0

PLAY przygotował komunikat prasowy dotyczący uruchomienia programu „Testuj Smartfona”. Oto jego treść:

PLAY uruchamia innowacyjny Program Edukacyjny pod nazwą „Testuj Smartfona”. W ramach Programu, Polacy będą mieli możliwość przetestowania smartfona firmy Huawei przez okres 14 dni. Zgłoszenia do Programu odbywają się jedynie przez stronę www.testujsmartfona.pl, a w kampanii reklamowej Programu wystąpił Kuba Wojewódzki.

Polacy uwielbiają nowinki telekomunikacyjne, ale zdarza się, iż brak dostatecznej wiedzy na ich temat, powoduje ich zniechęcenie, a w najgorszym przypadku powoduje naliczenie dużych kosztów za rachunek. Klienci operatorów komórkowych bombardowani są od ponad roku reklamami o nowych smartfonach, ale zapytani o szczegóły przyznają, że nie są ekspertami w tej dziedzinie.

Rozszerzając swoją wiedzę na temat opinii o smartfonach w polskim społeczeństwie, okazało się, że Polacy uważają, że mając komputer w domu i w pracy nie potrzebują dodatkowo smartfonów oraz działającego w nim stale internetu. Mówią też, że nie wiedzą, ile kosztuje transmisja danych, która jest niezbędna, by z internetu w komórce korzystać. Poza tym twierdzą, że całość zagadnienia jest dla nich zbyt skomplikowana i gubią się w większości pojęć technologicznych.

Sieć Play przeprowadziła małe testy, udostępniając smartfony badanym osobom na tydzień oraz mówiąc im, że mogą z nich dowolnie korzystać. Po tym okresie spytaliśmy je, co o smartfonach sądzą. Okazało się, że byli tymi telefonami zachwyceni i chcieli szybko kupić sobie podobne, a bariery zostały złamane. Większość z nich wiedziała już, do czego potrzebować będą takich telefonów. Potwierdzili tym samym starą zasadę, iż wzięcie czegoś na próbę powoduje przełamanie barier i zburzenie stereotypów.

PLAY niejednokrotnie rewolucjonizował rynek, a więc to normalne, iż chcemy pozytywnie zaskoczyć rynek rozmiarem Programu „Testuj Smartfona”. Przeprowadzając swoje badanie na dużo większej grupie Polaków chcemy pokazać, iż smartfony nie muszą dalej straszyć, a umiejętnie korzystanie z nich pozwala na zburzenie stereotypów. Dlatego też, do końca roku 2011 chcielibyśmy wypożyczyć telefony Huawei Ideos U8500, smartfony dla początkujących, działające pod kontrolą popularnego systemu operacyjnego Android, nawet 150 tysiącom Polaków.
Każdy chętny, który chciałby na 14 dni wziąć do domu smartfona i bez zobowiązań testować jego możliwości oraz sprawdzić, do czego mógłby się on mu przydać, powinien zarejestrować się na stronie www.testujsmartfona.pl. To jedyna metoda zgłoszenia się do Programu. Po wstępnej weryfikacji, przyszły Tester dokona wyboru najdogodniejszego Salonu Play i terminu odbioru smartfona. To, jak będzie wyglądała propozycja miejsca oraz terminu odbioru telefonu, bazować będzie na liczbie aktualnie zgłoszonych osób.

Tester odbiera smartfona w wybranym przez siebie Salonie Play, a wraz z telefonem otrzymuje kartę SIM ze specjalną ofertą Play Fresh. Na niej znajduje się pakiet 1GB danych do swobodnego wykorzystania przez Testera. Po 14 dniach, Tester wraca do tego samego Salonu Play, by telefon zwrócić. Tester może sobie zatrzymać kartę SIM, z którą testował telefon i doładować ją w dowolny sposób, tak jak przy doładowaniu ofert Play Fresh. Ta karta pozostaje na zawsze w jego rękach.

Chcemy, by Testerzy smartfonów sami spróbowali złamać swój opór przed nowinkami technologicznymi. Dlatego też, każdy Tester dobrowolnie będzie mógł wziąć udział w zabawie, której celem jest wypełnienie prostych zadań z obsługi telefonu z Androidem. Jeśli zbiorą dostateczną liczbę punktów, po zakończeniu Programu będą mogli otrzymać od Play drobny upominek. Ale dla nich, i tak najważniejszą nagrodą będzie wiedza, którą posiedli w czasie testów smartfona.

Przełomowy Program Edukacyjny wspierany jest nietuzinkową kampanią promocyjną. Twarzą Programu jest dziennikarz, satyryk i felietonista oraz showman Kuba Wojewódzki. Zbudowana na kontraście oraz utrzymana w konwencji wywiadu, kampania buduje przyjazny klimat wokół Play, operatora najlepszej wg UKE sieci 4G w Polsce oraz smartfonów, zachęcając przy tym do rejestracji na specjalnej stronie. Kampania pojawi się w mediach 10 sierpnia.

Serwis rejestracyjny znajdujący się pod adresem www.testujsmartfona.pl umożliwia przesyłanie zgłoszeń od 8 sierpnia, a pierwszych Testerów Play zaprosi do swoich salonów 19 sierpnia 2011. Do Programu mogą się zgłaszać osoby pełnoletnie, posiadające numer PESEL, zarówno dotychczasowy Klienci sieci, jak i Klienci innych operatorów telefonii komórkowej.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: