14 kategorii - Opensignal wybrał najlepsze polskie sieci komórkowe

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Opensignal o polskich sieciach komórkowych

Opensignal opublikował swój najnowszy raport dotyczący jakości polskich sieci komórkowych.

Dane były zbierane od 1 lutego do 1 maja 2023 r.

W poprzednim raporcie T-Mobile dzielił pierwsze miejsce w kategorii Download Speed Experience z Orange. Tym razem T-Mobile wyprzedza swojego konkurenta uzyskując wynik 33,3 Mb/s, dzięki wzrostowi o 1,4 Mb/s od ostatniego raportu. Orange i Play zajmują drugie miejsce, tracąc do zwycięzcy około 2,4 Mb/s. Plus plasuje się na trzeciej pozycji z wynikiem 26,8 Mb/s, ale z największym wzrostem od czasu poprzedniego raportu — 2,9 Mb/s.

Play cieszą się najwyższym wzrostem średniej ogólnej prędkości wysyłania, wynoszącym 1,6 Mb/s. Inni polscy operatorzy również odnotowują znaczną poprawę wyników Upload Speed Experience, od 0,6 Mb/s dla T-Mobile do 0,9 Mb/s dla Orange.

Po zdobyciu Video Experience i Voice App Experience wspólnie z T-Mobile i Games Experience w poprzednim raporcie, tym razem Orange odbiera wszystkie trzy nagrody za doświadczenia za ogólne wrażenia użytkownika. Wszyscy polscy operatorzy plasują się w kategorii Good (58-68) w kategorii Video Experience, Fair (65-75) w kategorii Games Experience i akceptowalna (74-80) w kategorii Voice App Experience.

Plus i T-Mobile dzieliły się dostępnością 5G w poprzednim raporcie — ale tym razem Plus wygrywa nagrodę z wynikiem 19,1%. Oznacza to, że nasi użytkownicy Plus 5G z aktywną subskrypcją 5G łączą się z usługami 5G przez prawie jedną piątą swojego czasu. Ocena dostępności 5G Plusa wzrosła o 5,1 punktu procentowego, a T-Mobile — o 4,2 punktu procentowego. Tymczasem wyniki dostępności 5G Orange i Play pozostają statystycznie niezmienione.

Plus wygrywa kategorię prędkość pobierania 5G po raz czwarty z rzędu, uzyskując wynik 113,1 Mb/s — ponad dwa razy szybciej niż inni polscy operatorzy. Plus pozostaje jedynym zdobywcą tej nagrody od czasu, gdy Opensignal po raz pierwszy wprowadził ją do polskich raportów w listopadzie 2021 r.

 

Latest analysis from Opensignal: Poland Mobile Network Experience report

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: