2 lata i 52 tys. moBlogów

Newsy
Żródło: Nokia
Opinie: 0
Opinie: 0

Od dwóch lat wszyscy posiadacze telefonów komórkowych wyposażonych w aparaty fotograficzne mogą wysyłać do swoich MMS-owych pamiętników na platformie moBlog.pl zdjęcia, a od zeszłego roku również filmy. moBlog.pl to inicjatywa firmy Nokia, której partnerem jest MTV.

MoBlog stale się rozwija: oprócz możliwości prowadzenia mobilnych blogów i uczestnictwa w ciekawych konkursach, platforma oferuje użytkownikom coraz lepsze, odpowiadające ich oczekiwaniom, funkcje. Od początku 2007 roku pojawiły się emotikony, które można dodawać do komentarzy oraz opisów MMS-ów. Po aktywacji usługi użytkownik ma do dyspozycji aż 29 emotikonów. Dzięki nowym narzędziom do edycji zdjęć można je przycinać, rozjaśniać lub ściemniać. Dodatkowo istnieje możliwość jeszcze większej personalizacji moBloga dzięki stale pojawiającym się nowym skórkom: w styczniu 2007 roku dodano skórki: punk oraz rosa, zaś w lutym mają być dodanie kolejne. Na głównej stronie moBlog.pl pojawiły się także cztery nowe rankingi: najczęściej komentowane MMS-y, losowo wybrane MMS-y, najczęściej i ostatnio oceniane MMS-y.

Do stale powiększającego się grona mobilnych blogerów (założono już ponad 52 tys. moBlogów, przesłano na nie prawie 250 tys. MMS-ów) dołączają także nowi artyści. Od niedawna na www.plastic.moblog.pl można śledzić perypetie zespołu Plastic - nie tylko zdjęcia z koncertów, ale także fotoreportaż z planu zdjęciowego do teledysku „Superstar”. Tymczasem na www.isis.moblog.pl znajdziemy moBlog amerykańskiej piosenkarki Isis Gee, która właśnie rozpoczyna swoją karierę w Polsce. Mobilne blogi prowadzą od dawna takie gwiazdy polskiej estrady jak Sidney Polak (www.polak.moblog.pl), Patrycja Kosiarkiewicz (www.pkosiarkiewicz.moblog.pl) oraz zespół Closterkeller (www.closterkeller.moblog.pl).

Do przesyłania zdjęć na moBlog.pl zachęcają liczne konkursy o zróżnicowanej tematyce, dzięki którym użytkownicy moBloga mają okazję wykazać się kreatywnością i mogą wygrać atrakcyjne nagrody. Ostatnio dodano Konkurs Walentynkowy (www.walentynki.moblog.pl) dla autorów romantycznych zdjęć i filmów. Do wygrania są telefony dla trzech zakochanych par: Nokia N72, Nokia 6111 oraz Nokia 7360. Niedawno zakończył się konkurs Mobilny Idol, na który uczestnicy nadsyłali wideo lub dźwięki z zarejestrowanym śpiewem, grą na instrumencie lub pokazem umiejętności tanecznych. Zwycięzcy konkursu otrzymali telefony Nokia 5300 XpressMusic.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: