3 skorzysta ze sprzętu Ericssona

Newsy
Żródło: Ericsson
Opinie: 5

„3”, operator telefonii komórkowej trzeciej generacji podpisał kontrakt z firmą Ericsson na dostawę sieci WCDMA w Danii. W ramach kontraktu Ericsson dostarczy sieć szkieletową oraz sprzęt transmisyjny i radiowy. Kontrakt obejmuje również usługi takie jak wdrożenie, projekt oraz wsparcie.

Sieć zostanie w pełni zintegrowana ze szwedzką siecią „3”, dostarczoną również przez firmę Ericsson. Rozwiązanie Ericsson umożliwi „3” uruchomienie w pełni funkcjonalnej sieci.

„Wybraliśmy firmę Ericsson ze względu na jej dotychczasowe osiągnięcia z naszą siecią WCDMA w Szwecji oraz możliwość działań synergicznych w całej Skandynawii,” powiedział Chris Bannister, CEO w „3”.

„Jesteśmy dumni, że „3”, lider 3G, wybrał firmę Ericsson jako swojego partnera w Skandynawii,” powiedział Steinar Tveit, prezes Market Unit Nordic & Baltics w Ericsson. „Ten kontrakt podkreśla dominację firmy Ericsson na duńskim i skandynawskim rynku sieci UMTS. Potwierdza również naszą globalną pozycję lidera w dostarczaniu systemów 3G dzięki rozwiązaniom, które w wielu krajach są już gotowe do uruchomienia na skalę komercyjną.”

Ericsson jest dostawcą w 41 na 78 publicznie ogłoszonych kontraktach na dostawę sieci WCDMA, co daje 40% udziału w rynku.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: