4 tysiące zgłoszeń o zakłócaniu sygnału telefonii komórkowej w Polsce

Najważniejsze | Newsy
Żródło: Express Kaszubski
Opinie: 0
4 tysiące zgłoszeń o zakłócaniu sygnału telefonii komórkowej w Polsce

Express Kaszubski podał, że kontrolerzy UKE zlokalizowali w Kartuzach źródło sygnału powodującego zakłócenia w działaniu telefonów komórkowych.

W centrum miasta pojawił się problem z używaniem sieci telefonii komórkowej dwóch operatorów. O sprawie został poinformowany Urząd Komunikacji Elektronicznej. 

W Kartuzach zgłoszenie dotyczyło stacji bazowej należącej do T-Mobile. Przeprowadzono pomiary w terenie w celu zlokalizowanie źródła sygnału powodującego zakłócenia.

Nasi pracownicy zlokalizowali wzmacniacz sygnału telefonii komórkowej w Kartuzach. Urządzenie było użytkowane niezgodnie z prawem. Właściciel odłączył urządzenie, został również pouczony o przepisach regulujących użytkowanie urządzeń nadawczych i nadawczo-odbiorczych - informowała w Expressie Monika Bednarska z biura komunikacji UKE.  

Przedstawiciel operatora potwierdził urzędowi całkowite ustąpienie zakłóceń.

Jak podkreślił Witold Tomaszewski, rzecznik prasowy UKE, tego typu sytuacje zdarzają się bardzo często w całej Polsce. Urząd otrzymuje bowiem rocznie 3 - 4 tysiące zgłoszeń od operatorów sieci komórkowych, którzy informują o zakłócaniu sygnału i przypisanych im częstotliwości.

Pełna treść artykułu jest tutaj

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: