40 Gb/s w Netii dzięki Cisco

Newsy
Żródło: Netia
Opinie: 6

Netia wdraża routery Cisco CRS-1 z technologią IPoDWDM, aby obsłużyć ruch w krajowej sieci szkieletowej na poziomie do 40 Gb/s.\

Routery Cisco CRS-1 Carrier Routing System zapewniają firmie Netia niezawodną sieć szkieletową o wyjątkowej skalowalności, wysokiej dostępności i poziomie bezpieczeństwa. Ponadto Netia znajduje się w grupie zaawansowanych technologicznie usługodawców, którzy jako pierwsi na świecie będą mogli korzystać z sieciowej technologii IPoDWDM (Internet Protocol over Dense Wavelength-Division Multiplexing) obsługującej przesył do 40 Gb/s. Technologia ta pozwoli korzystać z istniejącej ogólnokrajowej podstawowej infrastruktury światłowodowej 10 Gb/s, podwyższając czterokrotnie jej pojemność bez konieczności modernizacji istniejącego systemu DWDM.

DWDM jest to metoda przesyłu wielu sygnałów z użyciem jednej linii światłowodowej, co pozwala podwyższyć przepustowość sieci. Nowatorskie rozwiązanie IPoDWDM firmy Cisco znacznie poprawia operacyjną efektywność i skalowalność sieci Netii. Dzięki temu firma ta może oferować swoim klientom wyższą przepustowość i lepszą jakość w konkurencyjnych cenach, a także wprowadzać nowe usługi, jak na przykład telewizja IP. Natomiast klienci biznesowi będą mogli korzystać z lepszej jakości usług, dostępności i przepustowości, a także wyższego poziomu zabezpieczeń. Wprowadzając technologię optycznego transpondera do platformy routingu CRS-1, Netia może obniżyć swoje zapotrzebowanie na sprzęt sieciowy, poprawić niezawodność i ograniczyć wydatki operacyjne, zmniejszając jednocześnie emisję dwutlenku węgla.

Rosnąca popularność pracy w sieci z wykorzystywaniem funkcji wideo czy też społeczności sieciowych i aplikacji do pracy zespołowej w standardach Web 2.0 ma duży wpływ wzrost natężenia ruchu IP na światowych rynkach usług dla konsumentów i przedsiębiorstw. Prognoza Cisco Visual Networking Index (VNI) na lata 2007-2012 wskazuje, że intensywność ruchu IP w tych latach będzie wzrastać przy złożonym rocznym wskaźniku wzrostu na poziomie 46%, podwajając się niemal co dwa lata.

W rezultacie roczne zapotrzebowanie na przepustowość w światowych sieciach IP osiągnie około 522 eksabajtów, czyli ponad pół zettabajta (bajta x 1021). Tendencja ta jest również dostrzegalna w Polsce, gdzie Netia spodziewa się podwojenia natężenia ruchu sieciowego do końca 2010 roku.

Projekt został wdrożony przez NCR Polska, Złotego Partnera Cisco i Autoryzowanego Dostawcę Technologii IOS-XR w Polsce. Dzięki głębokiej wiedzy popartej doświadczeniem i znajomości rozwiązań Cisco CRS-1 (Carrier Routing System and Service Provider IP), zespołowi NCR powierzono zarówno przygotowanie projektu technicznego jak również wdrożenie rozwiązania, które obejmowało migrację do nowej platformy CRS-1. Umowa zawarta z Netią obejmuje także bieżącą obsługę i serwis wdrożonego rozwiązania.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  scuzz pisze: 2009-08-06 18:49
  Dobrze wrozy.. ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  eliop pisze: 2009-08-06 21:21
  I tak jestesmy sto lat za murzynami. Wlasnie jestem w Holandii i UPC ma tutaj neta 5 / 25 / 30 / 60 / 90 /120 Mb !!! Nie moglem uwierzyc jak zobaczylem wynik na www.speedtest.pl (mam dostep do opcji 60 mega). Kiedy tak bedzie u nas ?! PS. do sprawdzenia na www.upc.nl.
  0
 • Users Avatars Mini
  ttt pisze: 2009-08-06 21:23
  60Mbps... kurcze... super. Po prostu szczęka opada. Tylko po co Ci taka prędkość? Backupujesz zasoby internetu?
  0
 • Users Avatars Mini
  eliop pisze: 2009-08-06 22:11
  Mam konto na rapidshare i film pobiera sie w mgieniu oka. Chce sobie cos z zona wieczorem obejrzec to 2 min i mam :-0
  0
 • Users Avatars Mini
  kapsel pisze: 2009-08-07 09:54
  Netia może obniżyć swoje zapotrzebowanie na sprzęt sieciowy, poprawić niezawodność i ograniczyć wydatki operacyjne, zmniejszając jednocześnie emisję dwutlenku węgla ble ble ble mniej coli pijcie i nie będzie tyle dwutlenku węgla w powietrzu jakby on coś komuś szkodził
  0
 • Users Avatars Mini
  trueface pisze: 2009-08-07 23:15
  Trochę spóźniony ten news. W Netii CRSy działają już od jakichś 4 miesięcy.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: