44% abonentów TP S.A. rozważa rezygnację z usług

Newsy
Żródło: Internet Standard
Opinie: 16

Wyniki ankiety przeprowadzonej dla Urzędu Regulacji Telekomunikacji przez OBOP w czerwcu br., na próbie 710 gospodarstw domowych, które korzystają z usług TP S.A. 
Według badań, 71% ankietowanych wie, że Telekomunikacja Polska S.A. oferuje dwa rodzaje abonamentu, z czego 70% dowiedziało się o niej od operatora. 84% osób, które wiedziały o nowej, tańszej ofercie, nie zdecydowało się na nią, a 44% (czyli 3,5 mln) abonentów rozważa przejście do operatorów telefonii komórkowej, bądź konkurencyjnych operatorów telefonii stacjonarnej. 

Opinie:

Opinie archiwalne (16):

Komentuj

Komentarze / 16

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  m. pisze: 2001-06-21 19:52
  tylko 44% wczoraj placilem zalegly rach. za sluchawke w tepsie, qpa emerytow z rach. za 50 zybli - na starosc czlowiek przestaje liczyc!
  0
 • Users Avatars Mini
  Swider pisze: 2001-06-21 21:20
  Jak będę miał możliwość zmiany tpsy na coś innego- zrbię to nie patrząc na ceny. Drożej nie będzie, a tpsa wystarczająco już się ode mnie nachapała
  0
 • Users Avatars Mini
  Swider pisze: 2001-06-21 21:26
  A stawianie operatorów komórkowych jako konkurencja dla tepsy to jakieś cholerne NIEPOROZUMIENIE. KOSZMAR. Pytanie: jaka część z tych 44% abonentów tpsy chce zmienić tel stacjonarny na komórkowy? A jaka tylko operatora stacjonarnego?
  0
 • Users Avatars Mini
  Derek pisze: 2001-06-21 22:30
  Faktem jest że telefonia komórkowa ciągle nie jest alternatywą dla Telekomuny, ale gdyby operatorzy obnizyli drastycznie rozmowy na sieci komórkowe to była by to alterantywa ciekawa dla większości (pomarzyć dobra rzecz)
  0
 • Users Avatars Mini
  Damian pisze: 2001-06-22 00:35
  Do Świdra i Dereka też: Dlaczego cholerne nieporozumienie???? Jeżeli twój rachunek za tepse wynosi np. 50zł - to zobacz co za te pieniądze dostaniesz w dowolnej sieci komórkowej.Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  Master pisze: 2001-06-22 01:28
  Akurat! Nikt nie przejdzie do komórkowców, bo ludzi na to nie stać. Ludzie się nie znają. Coś tam w telewizji widzieli, i tyle. Ktoś na filmie szpanował komórą... Ludzie mogą sobie chcieć... najwyżej kupią telefon komórkowy i to wszystko... w TP S.A. nadal zostaną. PEWNE !!!! (not-tpsa-user)
  0
 • Users Avatars Mini
  Łukasz pisze: 2001-06-22 05:14
  Tia! Mój dziadek kupił TT i bardzo się cieszy że nie dał sobie podłączyć TP S.A. Za sam abo (tańszy i bez żadnych wliczonych impulsów) musiałby dać 12x28=336zł, a za te pieniądze ma dwie karty za 149zł i zostaje jeszcze 38zł. Reasumując, dla ludzi, którzy mało dzwonią najlepszy jest pre-paid. Nawet zestawy już nie są tak drogie. Pozdro.
  0
 • Users Avatars Mini
  Endriu pisze: 2001-06-22 13:49
  Do Damiana ! Dlaczego wszyscy liczą tylko w jedną stronę.To znaczy, co z tego że abonament w ERZE czy w Plusie jest mniejszy od TP SA. Nikt nie bierze pod uwagę że mając tylko GSM raczej nie zadzwoni do Ciebie Ciotka czy kumpel aby pogadać o wczorajszym filmie w TV płacąc około 2 zł za minutę. Pozostaje jeszcze jeden temat - co z dostępem do internetu. Niestety nadal w wielu miastach polski (a co dopiero na wsi) dostęp przez TP SA jest jedyną alternatywą. Sam osobiście płacę ża telefon w TP-sie 3, 4 razy więcej jak za Ere (abonamentową) ale nawet przez moment nie zastanawiam się nad rezygnacją z telefonu stacjonarnego. Na ironię zaś zakrawa fakt że na co dzień pracuję w firmie będącej małym ( 20 tys. abonentów) lokalnym operatorem. Nistety mieszkam po za terenem działania mojej firmy. Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  Damian pisze: 2001-06-22 14:25
  Do Endriu. Gwarantuje Ci że emeryci, ludzie zarabiający niewielki pieniądze oszczędzają na wszystkim, bo inaczej nie starczylo by im do pierwszego. W związku z tym nie klapą przez telefon byle czego a tym bardziej nie mają komputera z modemem. Dla takich ludzi telefon komórkowy jest alternatywą.
  0
 • Users Avatars Mini
  BB pisze: 2001-06-22 15:55
  Mieszkam w Gdyni. Mam stale lacze 1mbit za 80 zl m-c (max. 10 userow online; total 24), mam komorki w erze z promocji za 1 grosz pomiedzy czlonkami rodziny, z pracy dzwonie w prawach hydraulikow, rezerwcja w kinie, cos zalatwic a wiekszosc moich znajomych to ludzie mobilni, i jesli nie sms to po 18 dzwonia za juz nie tak duze pieniadze,biorac pod uwage fakt ze sa mobilni i nie siedza w domu pod telefonem. dla mnie posiadanie telefonu stacjonarnego to WYLACZNIE wybryk wymagan przez polskie banki sprawdzania koherencji pomiedzy m.zamieszkania (zameldowania) a faktyczna os. prywatna. Z telefonu przez ostatnie 3 miesiace korzystalem 5 razy - a do mnie dzwonil jedynie raz kafelkarz. (potem dzwonil na komorke - nie ma mnie w domu czesto) pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  Yarecki pisze: 2001-06-22 16:43
  A moja babcia (80 lat!) dostala od wnusia simplusa (jako alternatywe do tepsy) i bardzo sobie chwali. A jak chce do niej (lub ona do mnie) zadzwonic i porozmawiac o wczorajszym filmie, to dzwonie po 23.00 (do babci-wypada;-) i gadamy. Oszczednosci na abonamencie tepsy nie licze, ale jest kolosna.
  0
 • Users Avatars Mini
  Endriu pisze: 2001-06-22 16:49
  Do Damiana raz jeszcze. Po za emerytami (którym strasznie współczuje) jest jeszcze, chyba nawet większa grupa młodych ludzi, którzy pracując nie zarabiają kokosów (w moim rejonie to standard - podkarpackie),a mają PC-ety i chcą korzystać z sieci. Ja wcale nie upieram się że TP S.A. to dobrodziejstwo, ale dla bardzo wielu ludzi JEDYNA ALTERNATYWA. Zresztą szefostwo TP-sy chyba też o tym wie, bo czują się bardzo pewnie i wydaje mi się że jeszcze co najmniej przez kilka lat nic się nie zmieni dla abonentów na lepsze.
  0
 • Users Avatars Mini
  Swider pisze: 2001-06-22 17:01
  Przykłady Babć, Dziadków i tzw "mobilnych znajomych" to niestety marginalna część użytkowników rynku telekomunikacyjnego. Po pierwsze: no fakt, że emeryci prawie eogóle nie dzwonią, a na 999 za darmo można i z komórki, ale gorzej jeśli idzie zadzwonić do jakiegoś urzędu czy na przychodnię- starszym ludziom zawsze trzeba coś tłumaczyć a to trwa) Po drugie nie jest jeszcze regułą że wszyscy nasi przyjaciele i znajomi mają komórki i nie dzwonimy wogóle na stacjonarne). U mnie w domu, i widząc po swoich znajomych chyba u większości z nas w rachunku za telefon (tpsa) jest obok abonamentu około 100 impulsów, co w przypadku komórki dawałoby ze 300 (tpsa- impuls 3 min) no i teraz tylko policzyć ile wyniesie rachunek (nawet najdroższy abonament z wieloma darmowymi minutami się chowa bo kto do mnie zadzwoni z tpsy na tę komórkę?) Nie ma bata- telefonia stacjonarna a komórkowa to dwie różne strony medalu i jedna wobec drugiej konkurencyjna nie będzie... Jeszcze nie, ale kwestia czasu i kiedyś nasza dyskusja będzie śmieszna dla ludzi korzystających z umtsu którejśtam generacji.
  0
 • Users Avatars Mini
  Endriu pisze: 2001-06-22 17:22
  Swider - zgadzam się z Tobą w 100 %. Dla potwierdzenia trochę liczb : w mojej firmie od 1 maja obowiązuje taki sama abonament jak w TP S. A. Na 20 000 abonentów po podniesieniu opłaty wypowiedzenia złożyło około 50 osób. Jaki to procent ?
  0
 • Users Avatars Mini
  Damian pisze: 2001-06-22 19:47
  Reasumując: potrzeby są zróżnicowane. Ci co potrzebują dużo i długo dzwonic na telefony stacjonarne skazani są na tepse i nic na to sie nie poradzi. Natomiast jest jakas grupa ludzi i nie jest to margines która zamieniając tepse na operatora komorkowego napewno na tym nie straci. i to jest alternatywa. PS Do Endriu. A ilu tych abonentów z 20 000 - 50 potrafi sobie porównać te taryfy. Bo jestem przekonany że twoja firma nie wyslala im poradnika jak mają sobie z tym poradzić! Rozumiem że obligatoryjnie wszyscy przeszli do droższej taryfy. Co by było gdyby automatycznie wszyscy przeszli do tańszej taryfy? Ilu abonentów chciało by zmieniać taryfę na droższą?
  0
 • Users Avatars Mini
  Derek pisze: 2001-06-22 20:02
  Endriu, wydaje mi się że mówisz o operatorze WIST, jeśli się mylę to mnie popraw, ale w miejscowości której mieszkam nie moge wybrać TPSA, WSIT jest monopolistą - więc o jakiej konkurencji mówimy, mając wybór wybrałbym TPSA - podłączenie 50 PLN - WIST - 1200 PLN (ceny netto). Nie wydaje mi się to najtańszym rozwiązaniem szczególnie że za dwie komórki abonamentowe w ERZE płacę rocznie ok. 1200 PLN netto ( ok 1,5 ha rozmów miesięcznie), myślę że komórka jest jednak alterantywą (rok za darmo - za to że zrezygnowałem z podłączenia do WIST'a)
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: