PLAY uruchomił 5G na 100 stacjach w Trójmieście

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
PLAY uruchomi 5G na 100 stacjach w Gdyni

PLAY poinformował, że zmodernizował ponad 100 stacji bazowych w Gdyni do technologii 5G.

 „Jesteśmy dumni, że możemy zapewnić sieć 5G pierwszemu miastu w Polsce. Tym samym jesteśmy na szybkiej ścieżce do wdrożenia technologii 5G na szeroka skalę. Dzięki modernizacji naszej sieci z 5G Ready do 5G możemy śmiało stwierdzić, że PLAY ma najbardziej zaawansowaną technologicznie sieć, która przynosi realne korzyści lokalnej społeczności. Zróżnicowanie, skala i innowacyjność naszych rozwiązań 5G sprawia, że PLAY jest najlepiej przygotowanym operatorem do wprowadzenia ogólnopolskiej sieci 5G. Z radością rozpoczynamy współpracę z miastem Gdynia, które uosabia otwarte podejście do technologii i innowacji” – powiedział Jean Marc Harion, Prezes PLAY.

Uruchomienie 5G jeszcze przed zbliżającą się aukcją częstotliwości jest możliwe dzięki dodaniu do stacji bazowych dodatkowych podzespołów i instalacji nowego oprogramowania na istniejącej infrastrukturze działającej w paśmie 2100 MHz.

Sieć 5G w Gdyni już działa. PLAY czeka teraz na dostawę modemów Huawei. Będą to urządzenia Huawei 5G CPE Pro 2. Smartfony obsługujące rozwiązanie współdzielenia częstotliwości 4G i 5G mają być dostępne w I lub II kw. przyszłego roku.

PLAY jest jednym z pierwszych operatorów na świecie, który wdrożył to rozwiązanie.

 „Wdrożona przez nas sieć 5G na obszarze aglomeracji trójmiejskiej jest innowacyjna nie tylko na skalę naszego kraju, ale także globalną. Bardzo się cieszymy, że jesteśmy pierwszym operatorem, który pozwala lokalnej społeczności doświadczyć tej technologii na najnowocześniejszym sprzęcie. Bardzo liczymy na pierwsze opinie i wrażenia ze strony korzystających, by dalej konsekwentnie usprawniać naszą sieć” – powiedział Michał Ziółkowski, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Technicznych w PLAY.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: