PLAY: do końca lipca będziemy największą siecią 5G w Polsce

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Do końca lipca sieć 5G Play pokryje 35% populacji Polski

PLAY obiecuje, że do końca lipca jego sieć 5G pokryje 35% populacji Polski. Na koniec lipca operator będzie miał 2576 nadajników obsługujących 5G.

Klienci PLAY będą mogli korzystać z 5G w ponad 700 miejscowościach.  Dzięki temu Play stanie się największą siecią 5G w Polsce.

Sieć Play wykorzystuje rozwiązanie dynamicznego współdzielenia częstotliwości (Dynamic Spectrum Sharing – DSS). Play wdraża 5G w oparciu o posiadane zasoby częstotliwości w paśmie 2100 MHz.

Nasze działania skupiają się na dostarczaniu klientom komfortu korzystania z nowoczesnej sieci. To właśnie innowacyjne rozwiązania i rozwój naszej sieci, w tym technologii 5G, na terenie całego kraju sprawiają, że użytkownicy mogą cieszyć się jeszcze lepszymi parametrami połączenia. Nasze działania sieciowe to konsekwentna, wytężona praca naszych specjalistów,  która nie toczy się na pierwszym planie, natomiast jest kluczowa z perspektywy naszych klientów i zdecydowanie odczuwalna w codziennym korzystaniu ze smartfona, tabletu czy domowego routera. – mówi Michał Ziółkowski, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Technicznych w Play.

Play ma w swojej ofercie 49 urządzeń obsługujących 5G.

W maju br. PLAY poinformował, że przekroczył próg 9 000 nadajników.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: