Niemcy trochę szybciej od nas budują swoją sieć 5G i stacjonarną

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Niemcy trochę szybciej od nas budują swoją sieć 5G i stacjonarną

Deutsche Telekom podał, że już 55 mln Niemców jest w zasięgu sieci 5G. Mogą oni skorzystać z 45 tys. anten. 5G jest dostępna w 4700 miejscowościach. Sieć LTE daje zasięg na poziomie 98.6% populacji. W tym roku DT dostawiło 5 tys. nowych anten. Większość anten wykorzystuje zakres 2.1 Ghz. W 26 miastach działa już sieć 3.6 GHz (1000 anten). Taka sieć działa już w miastach: Aachen, Augsburg, Berlin, Bonn, Braunschweig, Bremen, Darmstadt, Dortmund, Duisburg, Düsseldorf, Essen, Frankfurt/Main, Hamburg, Hanover, Jena, Kiel, Cologne, Leipzig, Ludwigsburg, Munich, Nuremberg, Saarbrücken, Schwerin, Stuttgart, Wiesbaden i Wolfsburg. 5G na nowych częstotliwościach jest także na Allianz Arena i na lotnisku we Frankfurcie. Ruch w sieci mobilnej osiągnął poziom 1.6 mld gigabajtów.

Do końca 2021 r. zasięg 5G ma być dostępny dla 80% Niemców. W połowie przyszłego roku prawie wszystkie stacje UMTS będą działały także w standardzie 5G.

 

Ruch w sieci stacjonarnej urósł o 30-40%. Zasięg sieci światłowodowej urósł o 600 tys. gospodarstw domowych (rok wcześniej o 270 tys.). W kolejnych latach zasięg ma rosnąć o około 2 mln rocznie. Obecnie ponad 33 mln gospodarstw domowych w Niemczech może zamawiać internet o prędkości do 100 Mbps. DT ma w Niemczech 575 tys. km światłowodów.

 

 

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: