Niemcy uciekają nam z 5G

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Niemcy uciekają nam z 5G

Niemiecki Telekom (DT, T-Mobile) podał, że ma już 5000 anten obsługujących 5G na zakresie 3,6 gigaherca. Ta technologia jest dostępna w 200 niemieckich miastach. W ostatnich tygodniach dodano około 350 nowych stacji z obsługą 5G w paśmie C. W sumie na 5G 3.6 składa się prawie 1700 stacji bazowych. Sieć może zapewnić prędkość pobierania do jednego gigabita na sekundę.

Nowe lokalizacje to Dülmen (Nadrenia Północna-Westfalia), Soltau (Dolna Saksonia), Annaberg-Buchholz (Saksonia) i Freising (Bawaria). Technicy T-Mobile rozbudowują i ulepszają również sieć 5G w większych miastach. Należą do nich Kolonia, Düsseldorf i Berlin. Nowe stacje 5G obsługują 5G w wersji standalone. Dotyczy to już wszystkich anten nadających w paśmie 3,6 GHz. 5G Standalone nie wymaga wsparcia LTE w swojej sieci rdzeniowej. 5G SA umożliwia ping poniżej 10 milisekund oraz network slicing.

Telekom używa częstotliwości 3,6 GHz wyłącznie dla 5G. Technologia 5G obejmuje również częstotliwość 2,1 GHz. W sieci Deutsche Telekom działa ponad 64 000 anten 5G. Na stacjach o częstotliwości 2,1 GHz Telekom używa tzw. „Dynamic Spectrum Sharing”.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: