Nokia chwali się 5G w Plusie

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Nokia i Polkomtel wspólnie wdrażają usługi 5G w Polsce

Nokia w komunikacie prasowym pochwaliła się uruchomieniem 5G dla Plusa na obszarze Warszawy, a także w największych miastach we wschodniej części kraju. Zakres współpracy obu firm obejmuje między innymi wdrożenie sieci nowej generacji na bazie istniejącej infrastruktury LTE Nokia AirScale.

Nokia dostarczyła polskiemu operatorowi rozwiązania radiowe 5G z oferty AirScale przeznaczone do użytku zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Wdrożenie polega na zastosowaniu na szeroką skalę rozwiązania Nokia 5G AirScale Compact RRH.

Nokia zaopatruje Polkomtel w systemy sieciowe już od 1996 roku.

Plus znajduje się w gronie liderów, jeśli chodzi o wdrażanie najbardziej innowacyjnych technologii w Polsce i jesteśmy dumni z tego, że jako pierwszy operator komórkowy w kraju w maju tego roku uruchomiliśmy usługi 5G oraz zapewniliśmy naszym abonentom najlepsze wrażenia wynikające z zastosowania tej technologii. Nokia jest naszym wieloletnim partnerem i cieszymy się, że mamy możliwość współpracy również przy budowie najszybszej sieci 5G w Polsce – mówi Jacek Felczykowski, Członek Zarządu Cyfrowego Polsatu S.A. i Polkomtel Sp. z o.o., operatora sieci Plus.

- Czujemy się wyróżnieni tym, że możemy kontynuować naszą wieloletnią współpracę z Polkomtelem przy okazji pracy nad siecią 5G . Modernizacja istniejącej infrastruktury Nokii pod kątem usług 5G była stosunkowo prostym procesem i umożliwiła Polkomtelowi zwiększenie dostępności usług 5G dla swoich klientów. Z niecierpliwością czekam na pozytywny wpływ sieci nowej generacji w Polsce oraz rozwój, jaki umożliwi – dodaje Marcin Guzy, Account Director w Nokia.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: