Smartfon z gadżetami jako świąteczny prezent dla dziecka to super pomysł

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Smartfon z gadżetami jako świąteczny prezent dla dziecka to super pomysł

Advertisement

Smartfon z gadżetami jako świąteczny prezent dla dziecka to super pomysł

Kto powiedział, że wybierając ofertę telefoniczną dla dziecka musi to być pre-paid lub MIX? Play jako pierwszy operator na rynku przygotował specjalną ofertę skierowaną do dzieci i ich rodziców, która daje wybór między opcją MIX a POSTPAID. Dodatkowo w promocji na Święta można w zestawie znaleźć supersmartfona wraz z atrakcyjnym gadżetem dla dziecka.

Własnego smartfona ma 90 proc. polskich nastolatków, a 4 na 10 nosi go zawsze przy sobie – tak wynika z raportu Rodzina Przyszłości” opracowanego w tym roku przez DELab UW na zlecenie Nationale-Nederlanden. Te dane nie są specjalnym zaskoczeniem, bo widok kilkulatka sprawnie posługującego się elektronicznymi gadżetami staje się normalnością.

Co jednak może bardziej ciekawe, autorzy raportu zauważają, że co czwarty rodzic (25 proc.) w czasie zabawy z dzieckiem używa smartfona lub innego sprzętu elektronicznego. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że dla dzieci świat bez smartfonów i internetu jest czymś trudnym do wyobrażenia: urządzeń elektronicznych używają w trakcie oglądania telewizji, zabawy i odrabiania lekcji. Internet bowiem nie tylko bawi, ale uczy i wychowuje, kształtuje również relacje społeczne. Urządzenia elektroniczne już dziś są jednym z naturalnych kanałów wymiany informacji oraz nawiązywania i podtrzymywania więzi między członkami rodziny.

Autorzy raportu uważają nawet, że dzięki temu komunikacja w rodzinie nabiera bardziej demokratycznego charakteru, wzmacniający autonomię i sprawczość wszystkich członków, łącznie z dziećmi. Rozwój kultury opartej na treściach cyfrowych dostępnych online może zaś sprawiać, że dziadkowie, rodzice i dzieci zaczynają oglądać te same seriale, słuchać podobnej muzyki, korzystać z tych samych serwisów i mediów społecznościowych. Przestrzeń wspólnych doświadczeń w rodzinie ulegnie poszerzeniu: młodsze i starsze pokolenia będą rozumieć się lepiej, co będzie miało pozytywny wpływ na jakość relacji między nimi. W rodzinach wzmocni się wzajemna socjalizacja technologiczna oparta na wielokierunkowym i partnerskim rozwoju kompetencji cyfrowych. To wnuki będą oswajały dziadków z nowymi urządzeniami i ich zastosowaniami.

Badanie potwierdza zatem, że nie ma nic zdrożnego w tym, by np. z okazji Świąt Bożego Narodzenia obdarować dziecko smartfonem. Oczywiście trzeba pamiętać, że najlepiej jest, gdy to rodzic wprowadza swą latorośli w cyfrowy świat i warto zadbać także o jego rozwój nie tylko w tym obszarze.

Wiadomo też, że zgłębiając cyfrowy świat ze smartfonem dziecko musi mieć też dostęp do internetu. Do tej pory wyglądało to tak, że rodzic wyposażając malucha lub nastolatka w smartfon, zazwyczaj decydował się na skorzystanie z oferty komórkowej na kartę (pre-paid) lub ewentualnie MIX. Dorośli stosunkowo rzadko wybierali w takich przypadkach abonament (postpaid) z racji tego, że było to z jednej strony drogie a z drugiej dziecko dość łatwo mogło nabić wysoki rachunek. W MIX groźbę takiego nieciekawego scenariusza finansowego blokowała kwota doładowania.

Czasy się jednak zmieniły i w sytuacji, kiedy operatorzy szeroko zaczęli oferować abonament w formule no limit (bez ograniczeń na rozmowy, SMS-y i MMS-y) i z dużymi pakietami danych.  Można też stworzyć dodatkowe funkcjonalności dające rodzicom poczucie bezpieczeństwa, jeśli chodzi o kontrolą kosztów (tzw. abonament z hamulcem), warto dla dzieci wybierać nie tylko opcję MIX, ale i rozważyć postpaid. Tym bardziej, że na rynku są propozycje specjalne skierowane dla dzieci i rodziców.

Taką specjalną ofertę dla dzieci i rodziców zarówno w opcji MIX, jak i POSTPAID ma Play (to drugie korzystnie wyróżnia go na rynku). A na tegoroczne Święta operator przygotował bardzo atrakcyjne bożonarodzeniowe zestawy JUNIOR BOX.

W ofercie MIX po wybraniu dowolnego smartfonu w prezencie dzieci znajdą bezprzewodowe słuchawki „Miś" lub smartband Xiaomi Mi Band 4. Jeśli chodzi o kwotę doładowań to przez 12 miesięcy klient zasila konto kwotą 40 zł, a od 13 miesiąca 80 zł. Umowa podpisywana jest na 2 lata. W zamian za to ma nielimitowane GB na transfer danych przez 3 miesiące (10 GB z pełną prędkością), później są to 4 GB. Jeśli o rozmowy, to w ramach sieci Play są bez limitu i dodatkowo dziecko 400 minut na połączenia do innych sieci, a także nielimitowane SMSy i MMSy do wszystkich sieci.

Nowością w Play, na która z pewnością warto zwrócić uwagę jest pakiet JUNIOR BOX dostępny w abonamencie. Co ważne jest to oferta zaprojektowana z myślą o rodzinie i najbliższych - przy zakupie drugiej i każdej kolejnej karty SIM w ofercie DUET lub RODZINA wraz ze smartfonem Motorola Moto E7 Plus klient otrzyma w prezencie sportową opaskę Xiaomi Mi Band 4. Telefon jest wyposażony w ekran 6,5” i ma dwa aparaty z trybem Night Vision, co zapewnia doskonałe zdjęcia nawet przy słabym oświetleniu. Ile to kosztuje? Przykładowo przy abonamencie Duet M (z dwoma numerami) klient otrzymuje 20 GB internetu w telefonie dla każdego numeru i jest to oferta no limit na rozmowy SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci. Cena usługi to 110 zł miesięcznie po rabatach za dwa numery.  

Dodatkowo, Play w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników sieci, daje także wszystkim swoim klientom decydującym się na JUNIOR BOX dostęp do aplikacji Bezpieczna Rodzina Premium do trzech miesięcy bez opłat. Dotyczy to zarówno opcji MIX, jak i POSTPAID. Aplikacja pomaga określać rodzicom limity czasowe na korzystanie z wybranych aplikacji, a w razie potrzeby zdalnie zablokować smartfon dziecka.

Należy też wspomnieć, że decydując się na JUNIOR BOX w postpaid klient zyskuje dodatkowo możliwość korzystania przez pół roku za darmo dostępu do platformy Amazon Prime Video, usługi telewizyjnej PLAY NOW na cały okres trwania umowy oraz serwisu muzycznego TIDAL przez trzy miesiące.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: