Aero2 ma 495 stacji bazowych

Newsy
Żródło: Cyfrowy Polsat
Opinie: 2

W wyniku rozbudowy sieci radiowej HSPA+ Aero2 o 47 nowych stacji bazowych, w zasięgu mobilnego Internetu Cyfrowego Polsatu znalazło się 10 nowych miast - Jarocin, Kętrzyn, Knurów, Konin, Kościerzyna, Legnica, Łuków, Stargard Szczeciński, Wałbrzych, Zduńska Wola.

Infrastruktura telekomunikacyjna spółki Aero2 liczy obecnie 495 masztów w całej Polsce. Nowe stacje zwiększyły zasięg bezprzewodowego, szerokopasmowego Internetu Cyfrowego Polsatu o 10 miast z zaludnieniem powyżej 20 tysięcy mieszkańców – Jarocin, Kętrzyn, Knurów, Konin, Kościerzyna, Legnica, Łuków, Stargard Szczeciński, Wałbrzych, Zduńska Wola – oraz o wiele mniejszych miejscowości i wsi we wszystkich województwach. Łącznie w zasięgu mobilnego Internetu spółki znajduje się ok. 11 tys. miejscowości.

Na koniec 2010 r. z Internetu HSPA+ Cyfrowego Polsatu korzystało ponad 25 tysięcy klientów.

Od 16 marca br. Cyfrowy Polsat prowadzi wśród 2000 uczestników ogólnopolskie testy konsumenckie Internetu mobilnego w najnowocześniejszej technologii LTE. Testy zostały zaplanowane do końca czerwca br., a Cyfrowy Polsat jest pierwszym dostawcą w Polsce, który zaoferował usługi LTE. Obecnie są one świadczone w kanale 10 MHz z prędkością do 73 Mb/s. Docelowo spółka planuje dostarczać usługi w kanale 20 MHz z prędkością do 100 Mb/s.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  artjaw pisze: 2011-05-10 00:39
  O! Moje miasteczko też się załapało. :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Romuald pisze: 2011-05-15 13:38
  Cyfrowy Polsat rozwija się, że ho ho. I jeszcze technologia LTE. Nie dosyć, że zasięg coraz większy i coraz więcej miast będzie mogło korzystać to jeszcze w najnowszej najszybszej technologii - tylko pozazdrościć albo samemu skorzystać heh
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: