Media Expert, Electro i Avans mają ciekawy sposób na wykończenie konkurencji w internecie

Najważniejsze | Newsy
Żródło: Puls Biznesu
Opinie: 0
Media Expert, Electro i Avans mają ciekawy sposób na wykończenie konkurencji w internecie

Puls Biznesu podał, że Media Markt czuje się zagrożony, bo firma dostarczająca mu technologię dla e-sklepu ma zostać przejęta przez właściciela Media Experta. Terg - rodzinna firma należąca do rodziny Grzebitów, właściciel polskich marek z branży RTV/AGD, m.in. Media Expert, Electro i Avans - czeka na zgodę UOKiK na przejęcie producenta platform handlowych. Chodzi o spółkę E Net Production, tworzącą szyte na miarę oprogramowanie do handlu w sieci. Wśród jej klientów są firmy sprzedające elektronikę, czyli bezpośredni, rynkowi rywale Tergu - m.in. Media Markt Saturn Polska (MMS). MMS ma obawy, że transakcja poważnie zaszkodzi jemu i innym przedstawicielom branży obsługiwanym przez E Net.

Nie znamy intencji i planów Tergu związanych z tą akwizycją. Nie wiemy, czy umowy zostaną wypowiedziane, czy utrzymane, oraz czy przestrzegane będą ustalone z E Netem standardy SLA – mówi Wojciech Wieroński dyrektor zarządzający ds. finansów w firmie Media Markt Saturn Polska.

MMS ma się o co martwić - menedżer ujawnia, że obroty w kanale internetowym to średnio 25-30 proc. całej sprzedaży.

Inni klienci E Netu z branży handlu elektroniką to m.in. HP, Philips, Vobis i Alsen z grupy giełdowego AB. W innych branżach dostawca technologii chwali się m.in. współpracą z sieciami Duka, CCC (które już przenosi się na nową platformę), Agata Meble , Kross, Cross Jeans i Bricomarché.

 

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: