Sztuczna inteligencja w aparacie - o co chodzi?

Akcje partnerskie
Opinie: 0

Huawei już w swoich poprzednich flagowych modelach smartfonów udowodnił, że jest aktualnym liderem na rynku mobilnej fotografii. Sukces to efekt szybkiego rozwoju własnych rozwiązań, ale także owocna współpraca z prawdziwą fotograficzną legendą, czyli niemiecką firmą Leica. W najnowszym flagowcu Huawei Mate 10 Pro znajdziemy podwójny aparat Leica z przysłoną f/1.6. Tak jasne obiektywy gwarantują nam to, że nawet, gdy w pomieszczeniu jest słabsze oświetlenie lub fotografujemy w nocy to nasze zdjęcia będą ostre i pozbawione szumu. Huawei chce nadal wyznaczać trendy w mobilnej fotografii. Tym razem oprócz świetnych obiektywów i matryc w Mate 10 Pro przygotował także prawdziwą niespodziankę - aplikacja aparatu wykorzystuje sztuczną inteligencję!

Sztuczna inteligencja w aparacie

Huawei wpadł na pomysł, że ogromna moc drzemiąca w najnowszym Huawei Mate 10 Pro może zostać wykorzystana m.in. do tego, aby pomóc nam robić ładniejsze zdjęcia. Pamiętajmy, że tylko nieliczni z nas znają się na fotografii, a przecież wszyscy chcemy robić piękne zdjęcia. Dzielimy się nimi codziennie w portalach społecznościowych, wysyłamy do znajomych i naszej rodziny. Te zdjęcia będą także wspaniałą pamiątką, do której wrócimy za kilka lat przeglądając nasze fotografie zmagazynowane bezpiecznie w wirtualnej chmurze. Jakość zdjęć jest ważna, ale jednocześnie ważne jest także to, żeby ta dodatkowa usługa, ten niewidzialny asystent nie utrudniał nam codziennej zabawy aparatem. Usługa powinna działać w tle, w czasie rzeczywistym i bez naszego udziału „poprawiać” nasze zdjęcia.

Jak to działa?

Aplikacja kamery HUAWEI Mate 10 Pro identyfikuje w czasie rzeczywistym różne rodzaje scenerii i obiektów. O poprawnej identyfikacji informuje nas mała ikonka, która pokazuje się na ekranie smartfona w czasie robienia zdjęcia. Następnie telefon sam automatycznie optymalizuje kolory, kontrast, jasność, ekspozycję i dodatkowe parametry. Głównym zadaniem tych zabiegów jest uzyskanie żywych, ostrych i po prostu doskonałych zdjęć. Nasz koci pupil ma wyglądać tak, aby inni hodowcy zielenieli z zazdrości, a fotografowana potrawa ma zachęcić naszych znajomych do punktualnego przybycia na uroczystą kolację.

Co potrafi rozpoznać HUAWEI Mate 10 Pro?

Sztuczna inteligencja w HUAWEI Mate 10 Pro radzi sobie z naprawdę długą listą scenerii. Są to między innymi zdjęcia kwiatów, nieba, roślin, zdjęcia potraw, zachodów i wschodów słońca. W naszej pracy docenimy optymalizację zdjęć tekstu, a gdy wybierzemy się na narciarskie szaleństwa to Mate 10 Pro ulepszy automatycznie nasze zdjęcia z zaśnieżonego stoku. Dzięki specjalnym inteligentnym algorytmom zdjęcia bezpośrednio z kamery HUAWEI Mate 10 Pro będą zbliżonej jakości do profesjonalnych zdjęć poprawianych godzinami przez grafików w zaawansowanych programach graficznych.

Magiczne portrety

HUAWEI Mate 10 Pro to także gwarant świetnych zdjęć portretowych. Piękne portrety jeszcze do niedawna wymagały drogich obiektywów i lustrzanek. Teraz podwójna kamera w Mate 10 Pro oraz sztuczna inteligencja analizująca nasze zdjęcia w galerii pozwalają na bezproblemowe uzyskanie pięknego rozmycia tła (efekt bokeh). Dzięki temu fotografowana postać pozostaje na zdjęciu ostra i wyróżnia się z tła całej uwiecznianej sceny. Bardzo dobrą jakość mają także popularne zdjęcia selfie wykonywane zaawansowaną przednią kamerą HUAWEI Mate 10 Pro.

Dla profesjonalistów

Osoby, które będą chciały przejąć całkowitą kontrolę nad aplikacją aparatu również będą z Huawei Mate 10 Pro w pełni zadowolone. Tryb Pro daje dostęp do ustawiania czasu migawki, do parametrów ISO, balansu bieli i ręcznego ustawiania ostrości.

Huawei Mate 10 Pro to aktualnie najnowocześniejszy smartfon na świecie wykorzystujący w swoim oprogramowaniu elementy sztucznej inteligencji. Za dodatkowe i wymagające obliczenia związane z AI odpowiada dedykowany układ elektroniczny (Neural-Network Processing Unit). Mate 10 Pro to także piękny i elegancki design wytrzymałej szklanej obudowy. 6-calowy wyświetlacz HUAWEI o proporcjach obrazu 18:9 jest niemal całkowicie pozbawiony ramek. Telefon jest odporny na kurz i zalanie wodą, a już 20-minutowe ładowanie baterii dostarcza urządzeniu moc potrzebną na cały dzień. Huawei Mate 10 Pro wykorzystuje najnowszy system operacyjny Android Oreo z nową nakładką producenta EMUI 8.0.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: