Wielka akcja polskich służb: kluby go-go kradły pieniądze klientów korzystając z ich smartfonów

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Ogólnopolska akcja służb mundurowych w klubach nocnych. 22 osoby zatrzymane

Funkcjonariusze KAS z mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (MUCS) wraz z mundurowymi CBŚP, CBA, komend wojewódzkich Policji i Komendy Stołecznej Policji przeprowadzili akcję związaną z działalnością grupy przestępczej, która dokonywała rozbojów oraz oszustw na szkodę klientów sieci klubów nocnych go-go. W akcji wzięło udział łącznie ponad 500 funkcjonariuszy.

Z zebranego materiału wynika, że za pomocą telefonów poszkodowanych dokonywano manipulacji na kontach klientów. Zwiększano limit dzienny operacji kartą kredytową i zaciągano pożyczki w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pieniądze w ciągu kilku godzin wydawano w lokalu.

Najprawdopodobniej do napojów dodawano klientom niedozwolone substancje, które powodowały ograniczenie ich psychofizycznych możliwości. Śledczy ustalili, że od 2014 r. oszukanych mogło zostać nawet kilka tysięcy klientów, w tym cudzoziemcy, którzy stracili od kilku tysięcy złotych do nawet miliona złotych.

Zebrane materiały wskazują, że członkowie grupy prowadzili przestępczą działalność od 2014 roku w wielu miastach w Polsce.

W 24 klubach go-go w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Sopocie, Lublinie, Rzeszowie, Łodzi, Katowicach, Bydgoszczy i Zakopanem zatrzymano 22 osoby, podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Wśród zatrzymanych są 3 osoby podejrzane o kierowanie grupą i pranie pieniędzy. Łącznie podejrzanym przedstawiono blisko 400 zarzutów.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: