Alcatel-Lucent dla Exatela

Newsy
Żródło: Alcatel-Lucent
Opinie: 0

Alcatel-Lucent poinformował o pomyślnym zakończeniu dwuetapowego projektu rozbudowy sieci transportowej dla Exatela. Firma Alcatel-Lucent rozbudowała dotychczasową sieć transportową Exatela, która pozwoli PGE Polskiej Grupie Energetycznej SA (dawniej PSE SA) poprawić bezpieczeństwo i niezawodność dostaw energii dla firm i użytkowników indywidualnych.

W pierwszej fazie projektu Alcatel-Lucent zainstalował urządzenia teletransmisyjne DWDM i SDH w północno-wschodniej Polsce na łącznej długości ok. 1000 km sieci światłowodowej Exatela, zawieszonej na liniach energetycznych.

W drugiej fazie Alcatel-Lucent zainstalował urządzenia teletransmisyjne DWDM umożliwiające realizację przez PGE sieci SAN w Warszawie w celu połączenia dwóch podstawowych jednostek organizacyjnych PGE zlokalizowanych w stolicy. Rozwiązanie to usprawnia dystrybucję energii, ponieważ umożliwia konsolidację macierzy dysków, co z kolei upraszcza wykonywanie kopii zapasowych danych i wykorzystywanie aplikacji zapewniających ciągłość działalności.

W ramach tego projektu firma Alcatel-Lucent wykorzystała swoje systemy Optical Multi-Service Node (OMSN), rozwiązanie 1626 Light Manager (LM) do zastosowań o zróżnicowanym zasięgu oraz rozwiązanie 1696 Metrospan. Całym dostarczonym sprzętem, w tym zainstalowanym już wcześniej systemem CWDM 1692 Metrospan Edge, zarządza pakiet aplikacji 1350, który umożliwia kompleksowe zarządzanie transmisją pakietową, TDM i WDM.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: