Alcatel-Lucent twierdzi, że nadal jest liderem rynku xDSL

Newsy
Żródło: Alcatel-Lucent
Opinie: 1

Według najnowszego raportu branżowej firmy analitycznej Dell’Oro na temat dostępu do sieci Alcatel-Lucent zainstalował dotąd 180 mln linii, z czego 6,1 mln przypada na III kwartał 2008 r. W ten sposób zdobył 34,9% udziałów w rynku multiplekserów DSLAM i utrzymał pierwsze miejsce w tej kategorii. Alcatel-Lucent jest również najważniejszym graczem na rynku rozwiązań IP DSLAM oraz w sektorze VDSL, gdzie jego udziały wynoszą odpowiednio 32,6% i 34,2%. Ponadto plasuje się na pozycji regionalnego lidera w Ameryce Północnej, Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie oraz w pozostałych regionach świata za wyjątkiem Dalekiego Wschodu, gdzie zajmuje drugie miejsce.

Firma Dell’Oro potwierdza także, iż w III kwartale 2008 r. Alcatel-Lucent zdobył dominującą pozycję pod względem liczby dostarczonych rozwiązań GPON, osiągając 46,1% udziałów w tym rynku. Co więcej, Alcatel-Lucent prowadzi działalność we wszystkich krajach, które realizują projekty sieci FTTH, przy czym dotychczas na całym świecie wdrożył ponad 90 rozwiązań światłowodowych typu punkt-punkt i GPON.

Raport firmy Dell’Oro z listopada 2008 r. pt. „Koncentratory dostępowe DSL (jedno- i wielousługowe) na całym świecie i w podziale na regiony (III kw. 2008 r.)” — DSL Access Concentrators (Single Service + Multiservice) - Worldwide & Regions (3Q08)

Inne informacje na podobny temat:

Huawei liderem rynku DSL

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: