Alcatel na Światowym Kongresie GSM

Newsy
Żródło: Alcatel
Opinie: 16

Podczas Światowego Kongresu GSM, który odbywa się w dniach 19-22 lutego br. w Cannes, Alcatel prezentuje pierwsze uruchomione na szeroką skalę sieci GPRS i UMTS.
We wdrożonej w Cannes sieci GPRS wykorzystano nowoczesne rozwiązania Evolium™ firmy Alcatel przeznaczone dla sieci rdzeniowych i radiowych. Dzięki temu sieć GPRS obejmie nie tylko stoiska Alcatela, lecz również jego partnerów - firm Philips, Trium i Texas Instruments, zaliczanych do największych na świecie przedsiębiorstw oferujących produkty i usługi informatyczne. Sieć umożliwia pełną prezentację praktycznego działania usług Internetu bezprzewodowego, takich jak MMS (Multimedia Messaging Services - usługi przesyłania wiadomości multimedialnych) i mobilne biuro (Mobile Office).
Alcatel zbudował ponadto kompleksową sieć UMTS opartą na sieci rdzeniowej zainstalowanej w rejonie Paryża. Obejmuje ona platformę komutacyjną Alcatel 1000 MSC/HLR oraz węzły SGSN i GGSN, a także infrastrukturę radiową z pięcioma stacjami bazowymi (Node B) w Cannes. W ten sposób firma Alcatel zapewni pełny dostęp do sieci opartej na standardzie 3GPP UMTS w różnych punktach należących nie tylko do niej samej, lecz również do jej strategicznych partnerów - Trium i Orange. Wszystkie trzy firmy, zaliczane do najważniejszych podmiotów rynku UMTS, wspólnie zaprezentują praktyczne działanie takich usług UMTS, jak wideotelefonia (połączenia z komutacją obwodów o przepływności 64 Kb/s) i Internet bezprzewodowy (połączenia z komutacją pakietów z szybkością 384 Kb/s). 

Alcatel poinformował o nawiązaniu współpracy z Mitsubishi Electric Telecom Europe (METE). Celem wspólnych działań będzie szerokie udostępnienie telefonów trzeciej generacji wyposażonych w funkcje wideo, które przyspieszą wdrażanie sieci UMTS trzeciej generacji (3G/UMTS), co pozwoli na zaoferowanie operatorom kompleksowych rozwiązań opartych na standardzie 3GPP (3rd Generation Partnership Project).
Współpraca Alcatela z METE umożliwi, dzięki wiedzy i doświadczeniu obu firm, udoskonalenie kompleksowych rozwiązań trzeciej generacji, a także otworzy nowe perspektywy biznesowe przed ich klientami. Efektem wspólnych wysiłków będą kompleksowe rozwiązania obejmujące usługi połączeń głosowych z kodowaniem AMR (Adaptive Multi Rate), usługi pakietowego przesyłania danych z szybkością 384 Kb/s oraz usługi wideotelefonii wykorzystujące połączenia z komutacją obwodów.
Goście Światowego Kongresu GSM w Cannes mogą nie tylko korzystać z wideotelefonów, lecz również przeglądać i pobierać z Internetu pliki wideo. Wszystkie te usługi są dostępne na wyświetlaczu telefonu Mitsubishi podłączonego do działającej sieci 3G/UMTS zbudowanej przez Alcatela. 
„Partnerska współpraca z firmą Mitsubishi umożliwi nam szybkie wprowadzanie na rynek kompleksowych rozwiązań UMTS" - powiedział Marc Rouanne, prezes działu sieci ruchomych Alcatela. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z podjęcia wspólnych działań i wierzymy, że tegoroczny Światowy Kongres GSM będzie pierwszym krokiem na drodze do owocnej współpracy".
Mitsubishi Electric Telecom Europe (METE) jest europejskim oddziałem firmy Mitsubishi Electric Corporation działającym na rynku telekomunikacyjnym. Centrala METE, wraz z centrum badań i rozwoju oraz fabryką, znajduje się we Francji. Firma zajmuje się produkowaniem, pracami badawczo-rozwojowymi, projektowaniem i marketingiem wszystkich telefonów komórkowych oraz akcesoriów sprzedawanych pod marką Trium. Ośrodek badań i rozwoju METE, specjalizujący się w rozwijaniu technologii GSM/GPRS oraz 3G/UMTS, należy do najnowocześniejszych na świecie.

Opinie:

Opinie archiwalne (16):

Komentuj

Komentarze / 16

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  madzer pisze: 2002-02-21 19:23
  no prosze już UMTS w Europie i to od Alcatela...
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-02-21 19:27
  Tak jak donoszą newsy to ciekawie jest na Światowym Kongresie GSM pytanie,czy po takim zjeżdzie szybko przejdzie się do czynów w tym wypadku do wprowadzenia taniej technologi i aparatów UMTS,coś misię wydaje,że zostanie tylko wszystko dla pokazu a na rynku pozostanie szara rzeczywistość.
  0
 • Users Avatars Mini
  UMTSowiec pisze: 2002-02-21 19:29
  A gdzie Fujitsu? Przeciez rozwiazania Evolium™ byly/sa tworzone we wspolpracy wlasnie z nimi.
  0
 • Users Avatars Mini
  UMTSowiec pisze: 2002-02-21 19:32
  Kan'ie: taki 'zjazd' jest wlasnie po to, aby producenci mogli sie pochwalic co osiagneli od ostatniego podobnego zjazdu. Dzieki temu, kto najglosniej i najciekawiej bedzie sie chwalil, ten ma najwieksze szanse na podpisanie kolejnych kontraktow. A o to tu przeciez chodzi!
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-02-21 19:37
  UMTSowiec wpełni się zgadzam tylko tak trochę mi żal,że nie mogę przynajmniej zwiedzić taki Kongres i obejżeć to co najnowsze prezentują najlepsi w technologi GSM,bo jeżeli chodzi o wdrożenie to nie czarujmy się długa jeszcze droga przynajmniej u nas byśmy jej zaznali.POzdr.
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2002-02-21 19:39
  Kan, raczej w życie to szybko nie wejdzie. Na tym zjeździe pokazuje się osiągnięcia, na rynek wejdzie to, co będzie opłacalne. A obecnie np UMTS zysków raczej nie rokuje...
  0
 • Users Avatars Mini
  peter pisze: 2002-02-21 19:48
  wiem że to nie na temat ale ma prośbę,czy zna ktoś stronę z której mógł bym wysłać smsa do angli.jeśli ktos mógł by podać taki adres z góry dziękuję
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-02-21 20:02
  peter poszło w poczcie na maila nie wiem,czy Cię zadowoli,ale wysyłałem do Niemiec i dochodziło.POzdr.
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-02-21 20:21
  Widze ze alcatel ostatnimi czasy strasznie zaczyna inwestowac i reklamowac swoja dzilalnosc! Jezeli mnie zawodna pamiec nie myli to chyba u nas beda robic budki sos i okablowanie dla autostrady A2!
  0
 • Users Avatars Mini
  smarcik pisze: 2002-02-21 21:27
  Qba: tak, pamiec masz dobrą. Będą u nas budki SOS i okablowanie zakładac
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2002-02-22 11:21
  alkatel to niezla firma ciekawe jak beda wygladaly komorki alkateltrium
  0
 • Users Avatars Mini
  piasek pisze: 2002-02-22 12:17
  384 kb/s to całkiem sporo jak na początki
  0
 • Users Avatars Mini
  waldus pisze: 2002-02-22 13:15
  taka nipozorna firma wtedy gdy zaczynalo byc o niej slychac a teraz takie cos-brawo to znaczy ze sie rozwija i to w dobrym kierunku
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-02-23 11:31
  Tylko, ze jakos w polsce barkuje ostatnimi czasy nowych alcateli, a sa naprawde ciekawe!
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2002-02-24 03:27
  Waldus, alcatel nie jest niepozorną firmą - to raczej spory gracz na rynku telekomunikacyjnym
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-02-24 12:54
  Ale jego produkty raczej nie podbijaja rynkow calego swiata, tak jak np. nokia!
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: