Alcatel podpisał kontrakt z TP

Newsy
Żródło: Alcatel
Opinie: 18

Alcatel podpisał z Telekomunikacją Polską umowę o wartości 13,7 mln EUR, która przewiduje dostarczenie i wdrożenie nowego systemu zarządzania ruchem. System zapewni centralny nadzór i sterowanie ruchem w ogólnokrajowej sieci komutacyjnej i sygnalizacyjnej, która składa się z przeszło 263 central cyfrowych firm Alcatel, Lucent i Siemens.

Nowy system daje ogromne możliwości, dostarczając szczegółowych danych o ruchu w sieci. Udostępnia też wiele funkcji diagnostycznych, wspomagających podejmowanie decyzji i sterowanie ruchem. Umożliwia to optymalizację ruchu i kompleksową kontrolę gwarantowanej jakości usług.

Wdrażane rozwiązanie składa się z systemu zarządzania ruchem (Alcatel A1340 Alma Traffic), obsługującego sieć central różnych dostawców, oraz modułu analiz krótkoterminowych (Alcatel UniManager), służącego do analizy ruchu i raportowania w czasie prawie-rzeczywistym. 

Dzięki zwiększeniu liczby zrealizowanych połączeń, optymalnemu wykorzystaniu możliwości istniejących zasobów sieci, skróceniu cykli projektowania i planowania sieci oraz zmniejszeniu kosztów eksploatacyjnych, system ten umożliwia Telekomunikacji Polskiej szybki zwrot z inwestycji.

Przewiduje się, że ogólnokrajowy system zarządzania ruchem zostanie uruchomiony w pełnym zakresie do końca 2003 r. Zastąpi on, jednocześnie oferując znacznie więcej funkcji, dostarczony przez Alcatela dotychczasowy krakowski system zarządzania ruchem, który funkcjonuje od października 2000 r.

Opinie:

Opinie archiwalne (18):

Komentuj

Komentarze / 18

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: