Alcatel Polska podpisał umowę z BPT „Telbank" S.A.

Newsy
Żródło: Alcatel
Opinie: 10

Alcatel Polska S.A. podpisał umowę ramową z Bankowym Przedsiębiorstwem Telekomunikacyjnym „Telbank" S.A. na rozbudowę szkieletu sieci transmisji danych ATM (Asynchronous Transfer Mode). 
W ramach kontraktu Alcatel dostarczy w latach 2002-2004 urządzenia do transmisji danych Alcatel 7670 Routing Switch Platform (RSP), Alcatel 7470 Multiservice Platform (MSP) oraz Alcatel 7270 Multiservice Concentrator.
Telbank SA, posiadając tak rozległą sieć, będzie mógł znacznie rozszerzyć ofertę usług dla swoich klientów m.in. oferować bardziej zaawansowane wirtualne sieci korporacyjne, większe przepływności kanałów transmisyjnych, a także zaawansowane usługi głosowe jak VoATM. Rozbudowa sieci szkieletowej ATM w połączeniu z posiadaniem własnej sieci transmisyjnej SDH otworzy nowe możliwości obsługi dotychczasowych i nowych klientów Telbanku. Dzięki wykorzystaniu platformy 7670 RSP, która zapewnia dużą skalowalność i gęstość portów, sieć operatora będzie także bardziej elastyczna oraz przygotowana na stale rosnące wymagania na przepływność.

Alcatel 7670 RSP jest wieloprotokołowym urządzeniem wykorzystującym technologię MPLS, przeznaczonym do wielousługowych sieci rdzeniowych i brzegowych nowej generacji. Dzięki wbudowanej skalowalności tego rozwiązania — od 2,4 Gb/s w sieci brzegowej do 450 Gb/s w sieci rdzeniowej — operatorzy mogą zwiększać przepływność swoich sieci wielousługowych. Pozwoli im to spełnić wymagania, jakie sieci rdzeniowej stawia gwałtownie zwiększający się ruch IP. Platforma Alcatel 7470 MSP, wdrożona w ponad 30 000 sieci największych usługodawców na świecie, charakteryzuje się dużą elastycznością. Doskonale nadaje się do pracy w sieciach wieloprotokołowych, które obsługują różnorodne, generujące przychody usługi oferowane w ramach szerokopasmowej infrastruktury.

Alcatel 7470 Multiservice Platform (MSP) to skalowalna platforma o dużej pojemności wykorzystująca standard ATM i wyposażona w możliwości bramy nośników (Media Gateway), zapewniające przełączanie typu tandem w pakietowych sieciach telefonicznych. Platforma Alcatel 7470 MSP doskonale sprawdza się zarówno przy świadczeniu usług, jak i w zastosowaniach w sieciach szkieletowych. Oferowane przez nią usługi obejmują ruch IP, połączenia telefoniczne, transmisję Frame Relay i Cell Relay oraz usługi linii prywatnych świadczone poprzez łącza dostępowe w technologii TDM, SONET/SDH, DWDM, DSL i bezprzewodowej. Zaawansowane funkcje wielousługowe umożliwiają konsolidację sieci oraz zapewniają usługodawcom znaczne obniżenie kosztów operacyjnych i redukcję całkowitych kosztów świadczenia usług.

Opinie:

Opinie archiwalne (10):

Komentuj

Komentarze / 10

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: