Alcatel wprowadza rozwiązanie ułatwiające zarządzanie pasmem w sieciach transmisyjnych

Newsy
Żródło: Alcatel
Opinie: 6

Alcatel wprowadził do sprzedaży rozwiązanie 1355 BonD (Bandwidth-on-Demand Manager) - zarządcę pasma na życzenie. Pozwoli ono zaspokoić potrzeby operatorów w zakresie dynamicznej alokacji pasma w sieciach transmisyjnych DWDM i SDH/SONET bez ogromnych wydatków na modernizację tych sieci. Dzięki systemowi Alcatel 1355 BonD klienci operatora sieci - np. operatorzy telekomunikacyjni, operatorzy Internetu (ISP) i przedsiębiorstwa - mogą kupować i dostarczać pasmo na żądanie, zapewniając wielu użytkownikom i aplikacjom jednoczesny dostęp do zasobów sieciowych.
 
Po wdrożeniu rozwiązania Alcatel 1355 BonD operatorzy telekomunikacyjni, operatorzy ISP i przedsiębiorstwa mogą wykorzystywać zasoby sieciowe operatora do bezpośredniego zestawiania połączeń optycznych i przydzielania pasma w czasie rzeczywistym. Rozliczanie odbywa się według ekonomicznej koncepcji opłaty "za stopień wykorzystania". Klienci mogą teraz w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca zamówić znaczne zwiększenie dostępnego pasma, a po zakończeniu transmisji, gdy tak wielkie pasmo nie jest już potrzebne, powrócić do poziomu podstawowego. Takie kształtowanie ruchu poprawia wykorzystanie przepływności sieci i pozwala firmom telekomunikacyjnym, operatorom ISP oraz przedsiębiorstwom na utrzymywanie własnych infrastruktur, przy minimalnych inwestycjach. 
 
Rozwiązanie 1355 BonD jest częścią systemu zarządzania siecią Alcatela udostępniającą praktyczną metodę dynamicznego zarządzania siecią i umożliwiającą świadczenie nowych rodzajów usług - takich jak Ethernet na żądanie, optyczne wirtualne sieci prywatne (OVPN), obsługa połączeń z siecią pamięci masowej (SAN) oraz aplikacje do sprzedaży pasma.
 
"Operatorzy i usługodawcy są dzisiaj bardzo pragmatyczni. Chcą zwiększać szybkość i wydajność swoich obecnych sieci, minimalizować koszty operacyjne i dodawać nowe funkcje, zaspokajając rosnący popyt bez dokonywania znacznych inwestycji. To wszystko może im właśnie zapewnić rozwiązanie 1355 BonD" - powiedział Jean-Marie Vansteenkiste, prezes ds. sieci optycznych w Alcatelu. 
 
Informacje o systemach zarządzania serii Alcatel Network Management 1300
Rodzina rozwiązań Alcatel 1300 NM, jedna z najlepszych tego typu ofert na rynku, to ujednolicona platforma do zarządzania pełnym zakresem optycznych produktów transportowych, bram optycznych oraz systemów DWDM i TDM. Zapewnia ona wydajne sterowanie ruchem oraz ruting na wszystkich poziomach sieci, od łączy lokalnych po międzykontynentalne. Zintegrowane zarządzanie siecią stanowi dla operatora sieci podstawę zapewniania gwarantowanej jakości usług oraz minimalizowania kosztów. Rodzina rozwiązań Alcatel 1300 NM służy do zarządzania zarówno sprzętem, jak i usługami. Umożliwia wprowadzanie elementów sieciowych wykorzystujących nowe technologie oraz zapewnia płynną migrację usług. Seria ta rozwija się w kierunku protokołu GMPLS (Generalized Multi-Protocol Label Switching), który zapewnia znormalizowaną metodę obsługi połączeń oraz szybkiego i kompleksowego konfigurowania pasma. Pozwala to zredukować koszty operacyjne sieci dzięki uproszczeniu i zautomatyzowaniu procedur alokacji pasma. Dodatkowo umożliwia optymalizację sieci transportowej pod kątem przenoszenia usług IP. Seria 1300 NM została uzupełniona o wyspecjalizowane systemy zarządzania pasmem na żądanie (od 2Mb/s do 10Gb/s, wraz z ethernetowymi szybkościami transmisji), przeznaczone dla klientów operatora. Zapewniają one zgodność operacyjną sieci różnych operatorów oraz obsługują infrastruktury sieci transmisji danych usługodawców.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: