Alcatel zapewnił dostęp do sieci UMTS na targach CeBit 2002

Newsy
Żródło: Alcatel
Opinie: 8

Alcatel podczas targów CeBIT 2002 w Hanowerze udostępnił zwiedzającym nie tylko sieć telefonii trzeciej generacji działającą w warunkach rzeczywistych, ale również przedstawił szereg usług i aplikacji wykorzystujących możliwości UMTS.
Z sieci UMTS Alcatela, opartej na najnowszych rozwiązaniach z rodziny Evolium™, mogli korzystać nie tylko zwiedzający na stoisku Alcatela, ale także na stoiskach kilku innych czołowych firm telekomunikacyjnych, takich jak MobilCom czy Mitsubishi
Zaprezentowano miedzy innymi - wideotelefonię przez telefony komórkowe UMTS zgodne ze standardem 3GPP (3rd Generation Partnership Project) realizowaną z przepływnością 64 Kb/s, bezprzewodowe aplikacje internetowe, transmisję wideo w formacie MPEG4 oraz interaktywne gry rozgrywane w czasie rzeczywistym przy połączeniu w trybie komutacji pakietów z przepływnością 384 Kb/s. 
Sieć UMTS obsługującą tereny targowe zbudowano w oparciu o sieć rdzeniową zainstalowaną w rejonie Paryża (złożoną miedzy innymi z Alcatel 1000 MSC/HLR, SGSN, GGSN) oraz infrastrukturę radiową obejmującą stacje bazowe UMTS zlokalizowane w okolicach CeBIT-u.
"W trzy tygodnie po pomyślnej prezentacji działającego systemu UMTS podczas światowego kongresu 3GSM w Cannes, ponownie z sukcesem wdrażamy tę technologię - powiedział Marc Rouanne, prezes firmy Alcatel ds. sieci komórkowych.

Opinie:

Opinie archiwalne (8):

Komentuj

Komentarze / 8

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: