Alcatel zaprezentuje system UMTS podczas KST 2001 - komunikat

Newsy
Żródło: Alcatel
Opinie: 1

Podczas Krajowego Sympozjum Telekomunikacji, które odbędzie się w dniach 12-14 września br. w Bydgoszczy, Alcatel zaprezentuje po raz pierwszy w Polsce, elementy systemu UMTS (Universal Mobile Telecommunications Systems).

Na stoisku Polskiej Telefonii Cyfrowej firma przedstawi prototyp stacji bazowej UMTS - Evolium Node B - która jest podstawowym elementem radiowej sieci UMTS. Rozwiązanie to zostanie wykorzystane w instalacji pilotowej. Podczas Sympozjum będzie można również obejrzeć modele koncepcyjne terminali końcowych dla telefonii drugiej i trzeciej generacji.

Na stoisku Alcatela zostaną zaprezentowane wybrane aplikacje multimedialne m.in. music charts, jak również kontrolery nimi zarządzające. Firma przedstawi także usługi Obsługi i Utrzymania sieci O&M (OMC i Optimalisation Tools), dające spójny obraz sieci UMTS i GSM oraz umożliwiające ich optymalizację. Wspólne przedsięwzięcie Alcatela i Polskiej Telefonii Cyfrowej ma na celu sprawdzenie możliwości systemu UMTS Alcatela oraz zapewnienie jego prawidłowej współpracy z infrastrukturą operatora.

Alcatel oferuje kompleksowe rozwiązania UMTS od systemów radiowych (UTRAN), poprzez sieci rdzeniowe (CORE), po platformy usługowe oraz przenośne terminale. Ofertę Alcatela w dziedzinie UMTS wyróżniają także aplikacje i usługi. Otwarte platformy usługowe, w których Alcatel pozostaje światowym liderem to zestaw rozwiązań, umożliwiających klientowi tworzenie szerokiej gamy nowych usług i gwarantuje przeniesienie zaawansowanych usług GSM do sieci następnej generacji.

Dzięki firmie Evolium SAS, utworzonej wspólnie z Fujitsu, Alcatel wyraźnie wzmocnił swoją pozycję zarówno w dziedzinie infrastruktury telefonii komórkowej, jak i Internetu. Evolium SAS łączy wiedzę Alcatela z zakresu technologii GSM, GPRS, EDGE, a także ATM oraz IP z bogatym doświadczeniem Fujitsu, będącego dostawcą firmy NTT DoCoMo. Do końca 2000 roku NTT DoCoMo pozyskało 20 milionów abonentów systemu i-Mode w Japonii, a w 2001 r. uruchomi usługi sieci trzeciej generacji na skalę masową. Należący do Alcatela producent oprogramowania Nextenso ma silną pozycją w dziedzinie tworzenia portali internetowych nowej generacji i administrowania nimi. Alcatel odgrywa istotną rolę w rozwijaniu zastosowań telefonii komórkowej w dostępie do Internetu, zwłaszcza dzięki pomyślnemu wdrażaniu sieci GPRS na całym świecie i ofercie w zakresie rozwiązań dla sieci UMTS.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    Jarecki pisze: 2001-09-12 21:25
    jest 12.09, godzina 17:10 a tu z dzisiejszego dnia tylko jeden news. Gdyby nie on, chyba zacząłbym się obawiać że redakcja (albo chociaż serwer) gsmonline położony był w Pentagonie
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: