Alcatel zbuduje sieć 3G w Austrii

Newsy
Żródło: Alcatel
Opinie: 14

Alcatel podpisał umowę z austriackim operatorem sieci stacjonarnych i komórkowych, firmą tele.ring, na dostawę sieci 3G/UMTS „pod klucz". Budowa sieci rozpocznie się w maju. W pierwszej fazie projektu — do końca 2003 roku — w jej zasięgu znajdą się przede wszystkim Wiedeń, Graz i Linz, czyli 25% ludności Austrii.

Na mocy umowy, Alcatel wdroży w należącej do tele.ring sieci GSM/GPRS pełen zestaw funkcji i konfiguracji sieciowych UMTS, wykorzystując w tym celu swoje sprawdzone w praktyce, pracujące w wielu standardach stacje bazowe Evolium. Rozwiązanie Alcatela Evolium 3G/UMTS obejmuje systemy radiowe UTRAN (UMTS Terrestrial Radio Access Network — naziemna radiowa sieć dostępowa UMTS), w tym stacje bazowe UMTS (Node B) i kontrolery RNC (Radio Network Controllers), pakietową sieć rdzeniową oraz sprzęt transmisyjny.

Dzięki japońskiemu doświadczeniu technicznemu i eksploatacyjnemu w zakresie technologii trzeciej generacji (3G) rozwiązania UMTS firmy Alcatel są już dzisiaj rzeczywistością. Alcatel dostarcza infrastrukturę radiową UMTS zgodną ze standardem 3GPP dla około 20 testowych sieci UMTS na całym świecie.

Opinie:

Opinie archiwalne (14):

Komentuj

Komentarze / 14

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: