BLIK zbliżeniowy w kolejnym banku

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Jeszcze szybsze i wygodniejsze płatności telefonem. BLIK zbliżeniowy już dostępny w Alior Mobile

Alior Bank wprowadził płatności zbliżeniowe BLIK

Aplikacja mobilna Alior Banku ma ponad 630 tys. użytkowników. Teraz wybrana grupa z nich może już korzystać z najnowszego rozwiązania BLIKA. Wystarczy odblokowanie telefonu i przyłożenie go do terminala POS – bez konieczności logowania się do aplikacji i generowania sześciocyfrowego kodu.

Klienci Alior Banku mogą korzystać z BLIKA od samego początku, a Alior Bank jest jednym z banków, które zdecydowały się na współpracę i utworzenie powszechnego systemu płatności mobilnych.

Płacenie BLIKIEM zbliżeniowo wymaga jednorazowej aktywacji usługi w aplikacji Alior Mobile. Trzeba także włączyć na stałe opcję NFC i aktywną blokadę ekranu (odblokowanie smartfona za pomocą PIN-u lub odcisku palca lub biometrii twarzy). W procesie aktywacji BLIKA zbliżeniowego można ustawić go jako domyślną formę płatności.

Użytkownik aplikacji Alior Mobile, chcąc zapłacić BLIKIEM zbliżeniowo w punkcie handlowo-usługowym, nie musi już specjalnie jej uruchamiać i generować kodu. Nie jest także konieczne posiadanie karty płatniczej i jej podpinanie. Usługa zadziała nawet wtedy, gdy klient nie ma zasięgu sieci komórkowej lub dostępu do internetu. Wystarczy tylko odblokować telefon i zbliżyć go do terminala.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: