Biometryczne potwierdzenia zakupów i płatności Allegro Pay w aplikacjach mobilnych Allegro

Newsy
Opinie: 0
Biometryczne potwierdzenia zakupów i płatności Allegro Pay w aplikacjach mobilnych Allegro

Od kilku miesięcy klienci, korzystający z aplikacji Allegro na iOS, mogli nie tylko biometrycznie potwierdzać zakupy, ale również weryfikować płatności Allegro Pay. Teraz podobną funkcjonalność udostępniono dla urządzeń z systemem Android.

Klienci, przy użyciu weryfikacji biometrycznej, mogą potwierdzać każdy zakup oraz płatność za pomocą Allegro Pay. W ten sposób, poza pierwszą płatnością z potwierdzeniem biometrycznym, nie będą musieli potwierdzać zakupu kodem z SMS-a, który wysyłany jest do klienta podczas takiej płatności.

Biometryczne potwierdzanie zakupów udostępniono w procesie zakupowym zarówno w opcji Kup teraz, jak i szybkiego zakupu - Kupuję i płacę

Aby korzystać z tego rozwiązania trzeba:

  • posiadać telefon z systemem Android 11 lub wyższym oraz używać aplikacji Allegro w wersji 7.36.0 lub nowszej albo posiadać telefon z systemem iOS oraz używać aplikacji Allegro w wersji 6.16.0 lub nowszej,
  • włączyć obsługę weryfikacji biometrycznej w ustawieniach swojego urządzenia
  • włączyć tę opcję w ustawieniach konta Allegro w aplikacji (Moje Allegro > Konto > Bezpieczeństwo).

Weryfikacja cech biometrycznych odbywa się na urządzeniu użytkownika, które nie udostępnia Allegro danych biometrycznych klienta, a serwis nie przechowuje ich u siebie.

To kolejne udogodnienie dla klientów korzystających z aplikacji w systemie Android. Użytkownicy aplikacji Allegro na Androidzie mają bowiem również od niedawna możliwość używania biometrii w procesie logowania. Wystarczy odcisk palca lub opcja rozpoznawania twarzy.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: