Amazfit Balance zrobi analizę składu ciała i zadba o zdrowie psychiczne

Newsy
Opinie: 0
Amazfit Balance zrobi analizę składu ciała i zadba o zdrowie psychiczne

Zepp Health zaprezentował nowy model zegarka Amazfit Balance dostępny w dwóch kolorach, szarym i czarnym. Amazfit Balance to następca modeli GTR i GTS. 

Nowości wprowadzone w Amazfit Balance:

  • Pomiar składu ciała na który składa się 8 parametrów
  • Readiness – analiza fizycznych i psychicznych parametrów użytkownika
  • Zepp Aura – narzędzia relaksacyjne, mające poprawiać jakość snu oraz wypoczynku
  • Zepp AI Fitness Coach – trener fitness oparty o AI LLM
  • Zepp Pay – płatności zbliżeniowe dla klientów posiadających karty MasterCard lub korzystających z aplikacji Curve. W Polsce obsługiwane są trzy instytucje finansowe: Bank Polskiej Spółdzielczości SA, DiPocket Limited oraz Santander Bank Polska S.A. 
  • Zepp OS 3.0 – nowy system operacyjny

Amazfit dołącza do wąskiego grona zegarków potrafiących analizować skład ciała. Jednym z prekursorów tej funkcji był Samsung Galaxy Watch 4 i oprócz kolejnych generacji zegarków koreańskiego producenta mało który model oferuje tę funkcję.

Za analizę regeneracji psychicznej odpowiada czujnik 8PD BioTracker 5.0 PPG. Analizuje on jakość snu i na tej podstawie komunikuje kondycję fizyczną i psychiczną użytkownika. Bez sprawdzenia w praktyce jak działa ta funkcja trudno do końca przewidzieć jej mechanizm i przydatność, ale wydaje się podobna do funkcji Body Battery w zegarkach Garmin. Być może jest czymś więcej, ale nie sposób wyczytać to z samej informacji prasowej.

Zepp Aura ma wspomagać sen, relaks i medytację użytkownika za pomocą relaksujących dźwięków. Te z kolei są dobierane indywidualnie na bazie wskazań pomiarów z czujnika. 
Amazfit Balance jest wyposażony także w wirtualnych asystentów rozmawiających z użytkownikiem na zasadzie chatbotów opartych o AI korzystającą z dużych modeli językowych. Dostępni asystenci to Zepp AI Sleep Assistant, Zepp AI Wellness Coach oraz Zepp AI Fitness Coach, a więc odpowiadają za wsparcie w obszarach snu, samopoczucia i treningu fitness. Funkcje te są dostępne w ramach abonamentu. Osoby, które zakupią zegarek Amazfit Balance otrzymają trzy miesiące Zepp Aura za darmo. Po upływie tego czasu będzie można wykupić usługę za 9,99 euro miesięcznie lub 49,99 euro rocznie.

Zamiast wykupić usługi obejmujące wszystkich asystentów i narzędzia relaksacyjne można wykupić dostęp jedynie do Zepp AI Fitness Coach w cenie 3,99 euro miesięcznie lub 29,99 euro rocznie.

Amazfit Balance kosztuje 1119 zł i będzie dostępny w Polsce we wrześniu.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: