Analitycy obawiają się agresywnej strategii Netii

Newsy
Żródło: ISB
Opinie: 6
Opinie: 6

Agencja Standard & Poor's obniżyła swój długoterminowy rating korporacyjny dla Netii z "B+" do "B". Perspektywa ocen jest negatywna. Pogorszenie ratingu jest spowodowane nową agresywną strategią wzrostu firmy w segmencie usług szerokopasmowych - ocenia analityk agencji Karim Nadji. Jego zdaniem, taka strategia spowoduje znaczny wzrost wydatków i może nawet osłabić strukturę kapitałową firmy. Netia planuje w ciągu trzech lat zdobyć milion abonentów szerokopasmowego dostępu do sieci. "Do momentu, kiedy nie zdobędzie znaczącej bazy konsumentów, koszty nowej strategii będą bardzo wysokie" - ocenia raport S&P.
Analitycy zaznaczają, że nowe podejście ma sens, bo Netia traci na skutek odchodzenia abonentów telefonii przewodowej i wzmożonej konkurencji. Zaznaczają, że jeśli jej nowe inwestycje nie zaczną się zwracać wystarczająco szybko, to rating może zostać ponownie obniżony.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  iliw pisze: 2007-06-06 10:55
  Śmieszne stwierdzenie że będzie ponosić wysokie koszty! Dostają prawie za free klientów od TP. przy minimalnym koszcie, już chyba taniej się nie da. Ciekawe w takim razie o ile obniżą rating dla TP.
  0
 • Users Avatars Mini
  pnyczaj pisze: 2007-06-06 12:45
  Wydaje mi się, że w przyszłości dojdzie do fuzji Netii z Play bo część kapitału Play pochodzi z Netii. Ciekawe tylko, która z tych marek zwycięży.
  0
 • Users Avatars Mini
  karol pisze: 2007-06-06 14:12
  Netia dobrze kombinuje z szerokopasmowym internetem; bo ludzie od stacjonarek odchodza szybko, a Netia proponuje tani net po liniach tepe
  0
 • Users Avatars Mini
  gonzales pisze: 2007-06-06 19:44
  ano moze i dojdzie, ale szybciej netria wchlonie marke play niz odwrotnie, dlaczego? wieksze doswiadczenie, wiekszy kapital, szersza usluga.
  0
 • Users Avatars Mini
  aru pisze: 2007-06-06 23:18
  Co ma wchłaniać ? już dziś netia oferuje obsługę kart playowych z poziomu swojego serwisu www, już dziś wraz z rachunkami za net24/telefon wysyła materiały promocyjne playa. Tu nie ma co wchłaniać to jeden twór o kilku twarzach, powiązanym kapitale i bazie. Gdyby chciali coś wchłaniac to by nie tworzyli playa i wydawali kroci na promocję marki.
  0
 • Users Avatars Mini
  Erazm pisze: 2007-07-21 13:51
  ludzie faktycznie masowo przechodzą do netii z tp. i dobrze, niech się dzieje coś na rynku. myślę, że netia nie straci za wiele na inwestowaniu w szerokopasmowy internet. moze zyskać za to bardzo dużo. jak na mój gust, to milion w trzy lata jest możliwy.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: